Petek Bal


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


Petek Bal

Arı ürünlerinden biri olan bal hem arılar hem de biz insanlar için önemli bir besin kaynağıdır. Arılar tarafından üretilen bal kovandaki petek gözlerine yerleştirilir. Rengi, şeker oranı ve tadı arıların çiçek ve meyve tomurcuklarındaki nektarlara bağlı olarak değişir. Bal uzun süre bozulmadan kalabilir. Aşırı bir etkiye maruz kalmadıkça geçen zamandan etkilenmez. Şekerlenme özelliği olan bal bu özelliği ile sahte ballardan ayırt edilebilir. Organik bal şekerlenir. Balın renksiz denecek kadar açık olabileceği gibi koyu kırmızıya kadar değişebilen renklerde olabilmektedir. Renk değişken bir özelliktir. Ballar tümüyle toplandığı bitki türlerine göre aroması, rengi, tadı ve yoğunluğu özellikleri değişmektedir.

1. kalite birçok organik bal ürünlerimiz satış mağazamızda ve online alışveriş sitemizde yer almaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz gastronomi mutfağı olarak kendisini tescillemiş ilimizden yöresel lezzetlerimiz gibi bal çeşitlerimizi de sizlerin istifadesine sunuyoruz.

Organik Bal

Bal içinde çeşitli mineral ve vitaminleri barındırmaktadır. Az miktarda da olsa protein içermektedir. En temel özelliği tatlı olmasıdır. Şekerden farklı olarak sindirime gerek kalmadan direk kana karışmaktadır. Bu nedenle tüketilen bal kısa süre sonra vücutta etkisini göstermekte ve enerji sağlamaktadır.

Herkes tarafından bilindiği üzere organik balın faydaları saymakla bitmez. Pek çok minarelden oluşan bal vitaminler bakımından da son derece zengindir. Antibakteriyel özelliğe sahip bal hastalıklardan korumakta ve hastalıkları iyileştirmekte bire birdir. Doğal antibiyotik olarak adlandırılan besinlerden biridir. Özellikle kış günlerinde soğukla mücadelede etkin bir besin maddesidir. Bal kan şekerini artırmadığı için özellikle sporcular için güçlü bir enerji kaynağıdır. Yağ yakmaya da yardımcı olur.

Firmamız bu saydığımız faydaları alabileceğiniz organik balı sizlerin sofralarına taşıyor. Türkiye’de organik balı tedarik edebileceğiniz güvenli bir adres olarak sizlerin hizmetindeyiz. Mağazamızda; arı sütü-polen-propolis, petek bal, süzme bal ürünleri çeşitli kategorilerde satılmaktadır.

Balın En Doğal Hali: Petek Bal

Petek bal yüzyıllardır tıbbi olarak faydası bilinen bir besindir. Petek bal aromalı ve koyu renkli bir baldır. Üretildiği bölgeye göre rengi değişkenlik de gösterebilir. Glikoz oranı düşüktür. Bir antioksidan olan petek bal bol miktarda potasyum, magnezyum, fosfor, demir ve sodyum içerir. Pek çok rahatsızlığın tedavisine yardımcı olur. Kanı temizler ve kolesterol seviyesini düzenler. Doğadan gelen yüksek besin değerine sahip bir üründür.

Doğal antibiyotik olarak da bilinen petek balın kalorisi içindeki düşük glikoz ve fruktoz oranı nedeniyle diğer ballara göre daha düşüktür. Ülkemizde pek çok faydası olan petek bal çok az bilinmektedir. Petek balı uyumadan önce petek balı tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Doğanın en mucizevi canlılarından biri olan arıların özenle ürettiği balı bizler doğaya aykırı olabilecek herhangi bir müdahale olmadan en saf haliyle sofralarınıza getiriyoruz. Firmamız sizlere petek balı organik karakovan balı ve organik petekli çiçek balı olarak sunmaktadır. 1. sınıf ürünler ile Türkiye’nin dört bir yanından sipariş almaktayız.

Hizmet verdiğimiz Afyonkarahisar ilimizden 81 ile ulaştırdığımız hizmetlerimizde müşteri memnuniyetini prensip edinerek hareket etmekteyiz. Gastronomi şehri olarak tüm yöresel lezzetlerimizi sizlere ulaştırmaktayız.

· Ülkemizin her yerine yaptığımız satışlarımızı sizlerin bütçesine hitap eden uygun fiyat aralıklarıyla gerçekleştirmekteyiz. Ürün fiyatı piyasa koşullarına göre belirlenmekte ve fiyatlandırma yapılmaktadır. Her zaman indirim ve promosyon kampanyalarıyla sizlere avantajlar sunmaktayız.

· Online hizmetlerle her yerden erişilebilir bir mağaza uygulaması oluşturduk ve tüm ürünlerimizi tek bir platformda istifadenize sunduk.

· Ürün tanıtımı dışında aldığınız ürünlerin besin değeri, üretim süreci ve faydaları hakkında bilgiler vermekteyiz.

Firma olarak tüketici haklarına riayet ederek sizlerin yanında olan bir politika izlemekteyiz. En başından sonuna kadar alışverişi güvenle tamamlayarak ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz. Sizlere ürünlerimizden istifade etmeniz adına “satın al” sloganıyla hitap etmekteyiz. Sağlıklı ve lezzetli ballarımızı ve petek ballarımızı sizler de sofralarınızdan eksik etmeyin diye biz her zaman çalışmaktayız. Bizler organik bal ürünlerini hiçbir kimyasal ya da katkı maddesi kullanmadan sizlere ulaştırmaktayız.Göster