Reçel


Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)


Reçel Çeşitleri

Reçel kahvaltı sofralarının en özel, en güzel yiyeceklerinden birisidir. Her ne kadar tek bir kahvaltılık gibi olsa da aslında reçel türleri o kadar fazladır ki sadece farklı reçel çeşitleri ile devasa bir sofra kurabilirsiniz.

Meyvelerin çeşitli şekillerde şekerle kaynatılması ile elde edilen bir tür meyve konservesi ya da tatlı türü olarak tanımlanan reçel, kahvaltıların vazgeçilmezi olsa da günün her saatinde rahatlıkla tüketilebilir. Canınız herhangi bir tatlı çektiğinde kaşık kaşık ya da ekmek ile rahatlıkla reçel tüketebilirsiniz.

Reçel yapımı iki türlü olmaktadır. Bunlardan ilki, reçeli yapılacak meyvenin önce şekerde bekletilmesi, sonra kaynatılması; ikincisi ise reçeli yapılacak meyve ya da sebzenin reçel şurubuyla birlikte kaynatılarak hazır edilmesidir. Kaynayarak kıvama gelen reçel, hava almayacak şekilde saklama kaplarına alınarak muhafaza edilir. Reçelin tadı ve lezzeti açısından saklama kabı olarak ekseriyetle cam kavanozlar tercih edilir. Birbirinden farklı tasarımlarda ve boyutlardaki reçel kavanozları aynı zamanda mutfaklarınızda hoş bir dekor oluşturur. Adeta ağzınızı sulandırır. 

Reçeller yöresel sofaların en nadide parçalarıdır. Çünkü genel olarak bir bölgede yetiştirilen her ne varsa onların reçeli yapılır. Eğer organik, kaliteli reçel tercih ederseniz sadece görünüşü ve lezzeti ile karşılık almış olmaz, aynı zamanda besleyici özelliğinden istifade etmiş olursunuz. Taze meyvelerin dallarından büyük bir titizlikle toplanması, reçel yapımının ilk aşamasıdır. Dolayısıyla döneminde toplanan taze meyveler bütün vitamini, minerali ve besin değerleriyle sofralarınıza taşınmış olur. 

İçindeki meyve ve sebzeye göre reçelin vitamin değerleri farklı olur. Üstelik muhafazası bir meyveden, sebzeden çok daha kolaydır. Uygun şartlarda son tüketim tarihine kadar uzun zaman muhafaza etmeye devam edebilir, güvenle tüketebilirsiniz. Yılın her günü her meyveye ulaşmazsınız; fakat reçelini tüketebilir, vitaminlerinden istifade edebilirsiniz. 

Reçellerin faydaları saymakla bitmez. İçeriğinde hangi meyveler, sebzeler varsa onun faydalarını ihtiva eder. Organik bir reçel, doğal tatlı olduğu için böbrek yetmezliği olan, kilo almak için yüksek kalorili diyete başlayan kişiler için kesinlikle tavsiye edilerek diyet programına eklenir. Yine diyetisyenler tarafından beslenme bozukluğu tedavisi için sıklıkla reçellerin tavsiye edildiği bir gerçektir.

En Çok Tercih edilen Reçel Çeşitleri

Doğal reçel yapımında birçok meyve ve sebzeden istifade edilir. Yine bazı reçellerde, gül reçelinde olduğu gibi çiçeğin yapraklarının da kullanıldığı olur. Son yıllarda meyve, sebzelerin özelliklerinin daha detaylı keşfedilmesiyle birlikte reçel çeşitlerinde çok büyük bir artış olmuştur. Özellikle çiçek, yeşillik ve sebzelerin de reçelinin yapılabileceği büyük bir keşif olmuş, insanlara farklı tatlar tatma olanağı sunulmuştur. 

Ballıpınar Çiftliği olarak sizlere birbirinden farklı tatlar sunmayı hedefliyoruz. Bu bakımdan çok geniş bir reçel çeşidi yelpazesi ile damaklarınızı tatlandırmayı, sofralarınızı şenlendirmeyi hedefliyoruz. Zaman zaman yeni ilavelerle zenginleştirdiğimiz reçel çeşitlilerimiz arasında başlıcaları şunlardır:

• Organik böğürtlen reçeli,

• Organik portakal reçeli,

• Organik çilek reçeli,

• Organik ayva reçeli,

• Organik kiraz reçeli,

• Organik kabak reçeli,

• Organik yeşil ceviz reçeli,

• Organik dut reçeli,

• Organik yaban mersini reçeli,

• Organik kayısı reçeli,

• Organik kızılcık reçeli,

• Organik şeftali reçeli,

• Organik limon reçeli.

Reçel çeşitleri adeta bir manav reyonu gibidir. Çok geniş seçenekler vardır. Bu sayede herkes damak zevkine uygun bir alternatif bulabilir. Ballıpınar Çiftliği olarak satışını yaptığımız bütün reçel çeşitlerimizin özenle meyvelerinin toplanıp, özveriyle hazırlanmasına ve lezzetinde, tazeliğinde herhangi bir kayıp olmadan tarafınıza ulaşmasına büyük önem veriyoruz. Bu sayede görüntüsüyle, lezzetiyle, vitaminiyle, kıvamıyla en güzel reçelleri tatmanıza olanak sağlıyoruz. 

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Reçele Ulaşmanın En Kolay Yolu

Organik reçel çeşitlerinin en büyük artısı enerji verici olmasıdır. Gerek yapımında şeker kullanıldığı gerekse meyve, sebzelerin içeriğindeki şekerler sayesinde reçeller tam bir enerji yüklemesi yapar. Bu da tüketen kişinin zindeliğini, dinamikliğini, algılama gücünün artmasını ve daha pek çok yönden artı sağlar. 

Doktorlar çoğu zaman hastalarına beslenme önerisinde bulunurken reçelleri tavsiye ederler. Birçok tıbbi tedavi uygulanırken farklı reçel türleri arasından tüketilmesi istenir. Mesela ayva reçelinin kansere karşı koruyucu bir özelliği olduğu bilim insanları tarafından tespit edilmiştir. Bu yüzden ayva reçeli vücuttaki kanser hücrelerinin artmasını önlemek için tüketilir. Yine ananas reçeli özellikle solunum yollarının tedavisinde doktorlar tarafından ek olarak tavsiye edilir. 

Reçellerin tadı birbirinden farklıdır. Bu yüzden onlarca farklı reçel tadı mevcuttur. Çünkü bir elma reçeli ile çilek reçelinin tadının aynı olması beklenemez. Özellikleri de aynı değildir. Her bir reçelde içindeki meyve ya da sebzenin tadı vardır. Şeker ile birlikte bu tat daha keskin olmuştur. Tadı haricinde bir elma reçeli tükettiğinizde doğal olarak A vitamini içerir. Kemik, diş, dişeti, göz sağlığı için önemli artılar sağlar. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan A vitamini sayesinde vücut dokularının onarılmasına yardımcı olur. 

İncir reçeli çok güçlü bir lif kaynağıdır. Kendine has tadı vardır. İncirlerin kurusunu yıl boyunca tüketebilseniz de tazesini sadece yılın bir ay gibi kısa bir süresinde tüketebilirsiniz. Oysa incir reçeli sayesinde yılın her günü, her koşulda incirin tadını, besin değerlerini ve lezzetini alabilirsiniz. Sindirim sisteminizi düzenlemeye yardımcı olur. Bağırsaklarınızı yumuşatır ve kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.

Reçelin hiçbir öğün zorunluluğu olmadan, her zaman tüketilebilme kolaylığı vardır. Fakat daha çok kahvaltı ile özdeşleştirilir. Bunun sebebi de güne zinde bir başlangıç yapmak için reçellerin son derece etkili olmasıdır. Hem bedensel hem de zihinsel olarak reçel, dinçlik kazandırır. 

Sitemizde sizler için pek çok reçel çeşidini tercihe sunuyoruz. Her biri tamamen doğal yöntemlerle yapılmış, organik meyveler kullanılmış ürünlerdir ve en uygun fiyat avantajlarına sahiptir.Göster