• Ballıpınar Tam Yağlı Taze Dil Peyniri 300 Gr

Ballıpınar Tam Yağlı Taze Dil Peyniri 300 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   25,00 TL

  • Vergiler Dahil: 25,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Tam Yağlı Taze Dil Peyniri Nedir?

Dil peyniri, Kars ve Erzurum yöresine has bir ürün olsa da günümüzde pek çok birey tarafından sevilerek tüketilmektedir. Lifli bir yapıya sahip olan dil peyniri pek çok peynir türüne göre tuz bakımından oldukça zayıftır. Dolayısıyla da çok uzun süreli saklama olasılığı bulunmamaktadır. Oldukça yumuşak olan kıvamı ile kesildiğinde tel tel parçalara ayrılan dil peyniri, halk arasında künefe peyniri olarak da bilinmektedir.

Dil Peyniri Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Pek çok peynir türüne göre içeriğinde oldukça az tuz bulunan dil peyniri, uzun ömürlü peynir türlerinden biri değildir. Dil peyniri, satın alındıktan kısa süre sonra tüketilmelidir.  Buzdolabında bir saklama kabına konulan dil peyniri, birkaç gün arayla kontrol ederek 10 güne kadar sağlıklı bir şekilde saklanabilmektedir.

Kaliteli ve Tam Yağlı Taze Dil Peyniri İçin: Ballıpınar Çiftliği

Dil peyniri az tuzlu tadı ve kolay eriyen yapısı sayesinde mutfakta geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Kahvaltılık olarak tüketilebildiği gibi tost veya pizza yapım aşamalarında oldukça rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kuymak gibi yöresel yemeklere eklenmesinin yanı sıra tatlıların yapımında da kullanılabilen dil peyniri özellikle kadayıf ve tereyağı ile hazırlanan künefe tatlısının ana malzemesidir.

Tam yağlı ve taze dil peyniri ihtiyaçlarınızı internet sitemiz üzerinden güvenle tam yağlı taze dil peyniri sipariş oluşturarak satın alabilir, bu eşsiz lezzetin tadını çıkartabilirsiniz.

İÇİNDEKİLER: PASTÖRİZE İNEK SÜTÜ, PEYNİR KÜLTÜRÜ, PEYNİR MAYASI VE TUZ İÇERİR.

ALERJEN UYARISI: SÜT ÜRÜNÜDÜR, LAKTOZ İÇERİR. KURU MADDEDE EN AZ %45 SÜT YAĞI İÇERİR. +4˚C - +8˚C’DE MUHAFAZA EDİNİZ. ÜRETİM TARİHİ, SON TÜKETİM TARİHİ VE SERİ NO AMBALAJ ÜZERİNDEDİR. KORUYUCU ATMOSFERDE AMBALAJLANMIŞTIR. TÜRK GIDA KODEKSİ PEYNİR TEBLİĞİNE UYGUN OLARAK ÜRETİLMİŞTİR. TÜRKİYE’DE ÜRETİLMİŞTİR.

1 porsiyon (45g) ürünün günlük karşılama miktarı;

Enerji:
155,7kcal
% 8
 Yağ:
12,9g
% 18
 Doymuş
Yağ: 7,6g
% 38
 Şeker:
0,2g
% 0
 Tuz:
0,8g
% 13
 Protein:
10g
% 20
 Lif:
0,1g
% 0

Değerler 2000 kcal/gün üzerinden hesaplanmış olup, cinsiyete, yaşa, fiziksel aktiviteye ve diğer faktörlere göre değişebilir.Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Etiketler:dil peyniri,taze dil peyniri,ballıpınar dil peyniri,dil peyniri fiyatları,dil peyniri satın al,dil peynir fiyatları,peynir siparişi,peynir fiyatları,gastronomi şehri,dil peyniri sipariş,