Çilekli Naneli Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   15,00 TL

  • Vergiler Dahil: 15,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Çilekli Naneli Akide Şekeri

Çilek ve nanenin nefis ve birbirleriyle uyumlu aromalarının birleşmesiyle ortaya çıkan çilekli naneli akide şekeri, eşsiz ve benzersiz bir lezzete sahiptir. Çileğin, nanenin ve şekerin bakır kaplarda uzun süre kaynatılması ve birbirleri ile karışması ile elde edilen bu lezzet, daha sonra mermer tezgahlara dökülerek kesilmektedir. Akide şekerinin kendine özgü bu yapılışı Türk geleneğinin çok eski adetlerindendir.

Osmanlı Saraylarından Bugüne

Akide şekeri geleneğinin geçmişi Osmanlı saraylarına dayanmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere akide şekeri, askerlerin padişaha bağlılıklarının ve akitlerinin devam ettiğini sembolize eden bir gelenektir. Yeniçerileriler maaşlarını Ulufe töreni denilen ve padişahın bizzat bulunduğu yemeklerde alıyorlardı. Eğer yeniçeriler aldıkları maaşı beğenirlerse padişah olan akitlerinin devam ettiğini gösteren bir nişane olarak akide şekeri dağıtıyorlardı.

Tarihi açıdan derin bir anlam taşıyan ve aynı zamanda eşsiz bir lezzete sahip olan çilekli naneli akide şekeri sipariş noktasında internet sitemiz sizlerledir. 400 gramlık paketler halinde sunulan ürünü sitemiz aracılığıyla sipariş edebilirsiniz.

Çilekli Naneli Akide Şekeri Nasıl Muhafaza Edilir?

Ürünün uzun süreler saklanabilmesi için hava ile temas etmeyecek şekilde bir kaba konması gerekir. Hava ile temas etmesi durumunda birbirine yapışabilmektedir. Bu anlamda çilekli naneli akide şekeri narin bir yapıdadır.

Çilekli naneli akide şekeri fiyat konusunda oldukça hesaplıdır. 400 gramlık paketler halinde 15 TL’den internet sitemiz aracılığıyla sipariş edilebilmektedir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler