• Edovital Siyah Sarımsak Püresi 100 Gr

Edovital Siyah Sarımsak Püresi 100 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   26,00 TL

  • Vergiler Dahil: 26,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Siyah Sarımsak Püresi

Eski bir sarımsak türüne ait olan siya sarımsak, fermantasyon değildir. Rengi, Maillard reaksiyonunun veya karamelizasyonun sonucunda bu halini almaktadır. Asya mutfağında bir gıda maddesi olarak kullanılmaya başlanan sarımsak, hem ev yemeklerinde hem de yüksek kaliteli mutfaklarda aranan bir içerik olmasından dolayı tüm dünyaya yayılmıştır.

Sadece yemeklere eşsiz lezzet kattığı için değil aynı zamanda da sağlık açısından pek çok faydayı da içerisinde barındırdığından dolayı da bu kadar popülaritesi çok olan bir gıda ürünü haline gelmiştir. Siyah sarımsak püresi de kullanımı daha pratik olan pek çok amaç için rahat kullanılabilen ve cam kavanozlarda muhafaza edilmesi açısından da sağlık açısında faydalarını kaybetmeyen bir ürün olmaktadır.

Siyah Sarımsak Püresi Faydaları

Siyah sarımsak yemeklere kattığı eşsiz lezzet dışında insan vücuduna da pek çok sağlığı katmaktadır. Peki, sağlık açısından insan vücuduna sağladığı faydalar nelerdir?

Kansere karşı oldukça etkilidir.

Kolesterolü düşüren madde içermektedir ve içerdiği bu madde miktarı diğer ( normal ) sarımsağa göre daha fazla olmaktadır.

Kronik hastalıklar ve dolaşım sistemi hastalıklara karşı etkili bir özelliği de içerisinde barındırmaktadır.

Hafıza bozukluklarını azaltır ve Alzheimer’a karşı da oldukça etkilidir.

Beyaz sarımsağın içerdiği antiseptik, antifungan, antioksidan, antibakteriyel ve antiviral bileşenlerinden daha fazla kendi içerisinde barındırmaktadır. Bu sebeple de bakteri ve virüs kaynaklı enfeksiyonlara karşı da daha etkili olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca ağızda koku yapmamaktadır.

Gibi pek çok faydaları içerisinde barındıran oldukça faydalı ve şifalı bir gıda ürünü olmaktadır.

Siyah Sarımsak ve Ballıpınar Kalitesi

Siyah Sarımsak sipariş vermek isteyenler ve bu sebeple de siyah sarımsak fiyat konusunda araştırmak yapmak isteyenler için Ballıpınar’ın internet sitesi üzerinden bu bilgilere sahip olabilmektedir. Tamamen sağlıklı ve doğal ürünleri kendi bünyesinde barındıran ve müşterilerinin hizmetine sunan Ballıpınar, yıllardır bu sektörde verdiği hizmet ile kalitesini ortaya çıkarmıştır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler