Eğriçayır Organik Polen 120 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   40,00 TL

  • Vergiler Dahil: 40,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Eğriçayır Organik Polen

Eğriçayır Organik Polen, Torosların 2400 yüksekliğinde bulunan Eğriçayır yaylasında tamamen doğal arıcılık yöntemiyle üretilmiştir. Üretildiği bölge florasını rakımın yüksek olmasından dolayı sadece yabani kır çiçekleri meydana getirmektedir. Başlıca çiçek kaynağını peygamber çiçeği, Toros kaya kekiği gibi yıllardır tıp alanında, kozmetik alanında kullanılan en özel bitkiler oluşturmaktadır.

Eğriçayır Organik Polen Nasıl Elde Edilir?

Eğriçayır Organik Polen sipariş vererek sahip olacağınız organik ürünümüzdeki polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarında yer alan üreme hücreleri olmaktadır. Arıların bitkilerden topladıkları polenler, arılarca yavru arıların beslenmesinde ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde kullanılmaktadır. Arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak önem taşır. Bileşiminde yağlar, lifleri şekerler, mineraller, aminoasitler, vitaminler ve fenolik bileşikler yer alır. Bütün bunlar nedeniyle de organik polen, doğadaki en değerli besinlerden birisidir.

Eğriçayır Organik Polen Nasıl Tüketilir?

Eğriçayır Organik Polen özel olarak toplanır. Polen tuzaklarından istifade edilir. Arının taşıdığı polen çeşitli tuzaklardan geçerken tuzak haznesinde biriktirilir. Biriken polenler de toplanarak maksimum 42 derece sıcaklıkta kurutulur. Ardından eleklerden geçirilerek temizlenir ve hava almayacak şekilde soğuk ortamda saklanır. 

Faydaları saymakla bitmeyen Eğriçayır Organik Polen fiyat olarak da son derece uygundur. Cazip fiyat seçenekleriyle tercihinize sunduğumuz ürünümüzü tek başına tüketebileceğiniz gibi başka besinlerle de tüketebilirsiniz. Yoğurtla birlikte karıştırarak tüketebileceğiniz gibi bir bardak süte bir çay kaşığı polen ilave ederek de tüketebilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler