Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat 23,00 TL

    İndirimli Fiyat18,00 TL

  • Vergiler Dahil: 18,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği, Afyon’a ait bir lezzettir. Ekmeğin patenti alındığı için ekşi mayalı köy ekmeği aynı zamanda Afyon ekmeği olarak da geçmektedir. Afyon’a ait olan bu lezzetin içerisinde aynı zamanda patates bulunmaktadır. Ekşi mayalı köy ekmeği halk arasında patatesli ekmek, patatesli Afyon ekmeği, patatesli köy ekmeği olarak da anılmaktadır. Ekşi mayalı köy ekmeği uzun süre muhafaza edilebilir. Derin dondurucu içinde ekmeği muhafaza ederek istediğiniz zaman ısıtıp tüketebilirsiniz.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği Ne ile Yapılır?

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği sağlıklı, doyurucu ve lezzetli bir ekmektir. Ekşi mayalı köy ekmeği yapılırken bir gün önceki hamurdan ayrılan parça kullanılır. Bu parça bir gün bekletilir ve ekşiyerek mayalanması sağlanır. Maya haline gelen hamur parçası ekmeğin yapımında yeniden kullanılır. Bu sayede doğal maya ile ekmek yapılır. Ekmeğin içinde kullanılan malzemeler:

· Buğday unu

· Ekşi maya

· Tuz

· İçme suyu

· Patates

Ekşi mayalı köy ekmeği yapılırken kullanılan su da önem taşımaktadır. İçme suyu, ekmek için uygundur. Ekmek yapımında koruyucu, katkı maddesi, kıvam arttırıcı gibi kimyasallar kullanılmamaktadır.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği Nasıl Sipariş Edilir, Nasıl Saklanır?

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği sipariş için Ballıpınar Çiftliği internet sayfasını tercih edebilirsiniz. Site üzerinde bulunan ekmeği güvenle sipariş edebilir, ekmeğin kısa sürede adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Afyon’a ait yöresel bir lezzet olan ekşi mayalı köy ekmeği temiz ve sağlığa uygun şartlarda üretilmektedir. 1500 gr - 1800 gr arasında ağırlığı değişen ekmekler üretildikten sonra özel paketler halinde tüketiciye gönderilir. Ballıpınar adresinden sipariş ettiğiniz köy ekmeği adresinize ulaştıktan sonra ekmeği uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Eğer ekmeği buzdolabında saklamak istiyorsanız ekmeğin buzdolabında saklanma ömrü en fazla 15 gündür. Fakat derin dondurucuda ekmeği daha uzun süre saklayabilirsiniz. Derin dondurucuda ekşi mayalı köy ekmeği muhafaza etmek istiyorsanız 6 aya kadar ekmeği koruyabilirsiniz. Ekmeği tüketmek istediğiniz zaman derin dondurucudan çıkarmanız ve ekmeğin buzunun çözülmesini beklemeniz yeterlidir. Daha sonra ekmeği ısıtarak tüketebilirsiniz. Ekmeği saklama ve tüketme koşullarına uygun olarak saklayıp tükettiğiniz sürece lezzetle ilgili bir sorun yaşamamış olursunuz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Etiketler: ekşi mayalı köy ekmeği, afyon ekşi mayalı köy ekmeği, afyon patatesli ekmek, afyon köy ekmeği, afyon ekmeği fiyat, afyon ekmeği sipariş, afyon ekşi mayalı köy ekmeği sipariş,