Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   19,00 TL

  • Vergiler Dahil: 19,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği, Afyon’a ait bir lezzettir. Ekmeğin patenti alındığı için ekşi mayalı köy ekmeği aynı zamanda Afyon ekmeği olarak da geçmektedir. Afyon’a ait olan bu lezzetin içerisinde aynı zamanda patates bulunmaktadır. Ekşi mayalı köy ekmeği halk arasında patatesli ekmek, patatesli Afyon ekmeği, patatesli köy ekmeği olarak da anılmaktadır. Ekşi mayalı köy ekmeği uzun süre muhafaza edilebilir. Derin dondurucu içinde ekmeği muhafaza ederek istediğiniz zaman ısıtıp tüketebilirsiniz.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği Ne ile Yapılır?

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği sağlıklı, doyurucu ve lezzetli bir ekmektir. Ekşi mayalı köy ekmeği yapılırken bir gün önceki hamurdan ayrılan parça kullanılır. Bu parça bir gün bekletilir ve ekşiyerek mayalanması sağlanır. Maya haline gelen hamur parçası ekmeğin yapımında yeniden kullanılır. Bu sayede doğal maya ile ekmek yapılır. Ekmeğin içinde kullanılan malzemeler:

· Buğday unu

· Ekşi maya

· Tuz

· İçme suyu

· Patates

Ekşi mayalı köy ekmeği yapılırken kullanılan su da önem taşımaktadır. İçme suyu, ekmek için uygundur. Ekmek yapımında koruyucu, katkı maddesi, kıvam arttırıcı gibi kimyasallar kullanılmamaktadır.

Afyon Ekşi Mayalı Köy Ekmeği Nasıl Sipariş Edilir, Nasıl Saklanır?

Afyon ekşi mayalı köy ekmeği sipariş için Ballıpınar Çiftliği internet sayfasını tercih edebilirsiniz. Site üzerinde bulunan ekmeği güvenle sipariş edebilir, ekmeğin kısa sürede adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Afyon’a ait yöresel bir lezzet olan ekşi mayalı köy ekmeği temiz ve sağlığa uygun şartlarda üretilmektedir. 1500 gr - 1800 gr arasında ağırlığı değişen ekmekler üretildikten sonra özel paketler halinde tüketiciye gönderilir. Ballıpınar adresinden sipariş ettiğiniz köy ekmeği adresinize ulaştıktan sonra ekmeği uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Eğer ekmeği buzdolabında saklamak istiyorsanız ekmeğin buzdolabında saklanma ömrü en fazla 15 gündür. Fakat derin dondurucuda ekmeği daha uzun süre saklayabilirsiniz. Derin dondurucuda ekşi mayalı köy ekmeği muhafaza etmek istiyorsanız 6 aya kadar ekmeği koruyabilirsiniz. Ekmeği tüketmek istediğiniz zaman derin dondurucudan çıkarmanız ve ekmeğin buzunun çözülmesini beklemeniz yeterlidir. Daha sonra ekmeği ısıtarak tüketebilirsiniz. Ekmeği saklama ve tüketme koşullarına uygun olarak saklayıp tükettiğiniz sürece lezzetle ilgili bir sorun yaşamamış olursunuz.


Türkiye’nin en kaliteli, en lezzetli ve en güvenilir ürünlerini çıkarma noktasında en iddialı şehri olan Afyon’da hizmet veren firmamız, her geçen gün daha çok müşteri kitlesine ulaşmanın gururunu yaşıyor. Müşteri kitlemiz arttıkça ürünlerimizde sirkülasyon da hızlandığı için, her ürünümüzü taze olarak müşterilerimize iletme şansımız da artıyor.

Sağlıklı ve 1. sınıf kalitede olan ürünlerimizin her birini Türkiye’nin her yerine kargo ile ulaştırabiliyoruz. Satın aldığınız ürüne özel, en doğru paketleme şekliyle size ulaştırdığımız ürünlerimize normalde Afyon’da fiziksel olan mağazamızda yıllardır satışı yapıldığı için direkt olarak ulaşabiliyordunuz. Ancak şimdi sitemiz üzerinden doğrudan evinize kargo ile tüm ürünlerimizi isteyebilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu taze ve sağlıklı ürünlere çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz ürünlerin kalitesinin, yapabileceğimiz en iyi reklam olduğunun farkındayız. Sizlerin yüzünde bıraktığımız tebessüm, Ballıpınar’ın bu denli herkes tarafından tanınan bir marka haline dönüşmesini sağladı. Aynı vizyonla devam ederek satışını yaptığımız ürünlerin çeşitliliğini de artırarak, arkamızda daha çok sayıda memnun müşteri bırakmaya çalışıyoruz.

Çok sayıda ürün satışı yaparak sizlere en üst düzeyde hizmeti kapınıza kadar getirmeyi amaçlıyoruz. Eşsiz kalitedeki ürünlerimize erişmenizi bu kadar kolay kılarken, aynı zamanda fiyatlarımızı da mümkün olduğu kadar uygun tutmaya çalışıyor ve müşteri kitlemizi her geçen gün daha da artırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara her zaman bizden ulaşabilirsiniz.

Dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmek istiyorsanız öncelikle satın aldığınız ürünlerin sağlıklı olmasına, güvenilir bir firma tarafından satılıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yılların da verdiği tecrübe ile çalışan personellerimiz, sizlere en kaliteli ürünleri en güzel şekilde sunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Etiketler: ekşi mayalı köy ekmeği, afyon ekşi mayalı köy ekmeği, afyon patatesli ekmek, afyon köy ekmeği, afyon ekmeği fiyat, afyon ekmeği sipariş, afyon ekşi mayalı köy ekmeği sipariş,