Elips Halka Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   30,00 TL

  • Vergiler Dahil: 30,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Elips Halka Akide Şekeri

Elips halka akide şekeri, Türk geleneğinin çok eski ürünlerinden biri olan akide şekerinin elips halka şeklindeki şekerlerindendir. 16. Yüz yıl Osmanlı’sına kadar uzanan bir geçmişe sahip olup hem lezzeti hem görünüşü hem de sembolik anlamı bakımından çok değerlidir. 

Osmanlı Devleti’nde Yeniçeri askerlerine ün ayda bir Ulufe adı verilen maaş ödemesi yapılmaktaydı. Eğer askerler yapılan maaş ödemesinden memnun olurlarsa akide şekeri dağıtırlardı. Bu şekerlemeye adını veren de bu olaydır. Akide sözcük anlamı olarak söz, bağlılık, akit gibi anlamlara gelmektedir. Askerler akide şekeri dağıtarak padişaha olan bağlılıklarını yani akitlerini bildirmektedirler.

Büyük Anlamalar Taşıyan Tatlı Bir Gelenek

Tarihte bu denli önemli bir olayın sembolü olarak geçen ve kültürümüze giren akide şekeri aynı zamanda son derece lezzetlidir. Bakır kaplar içerisinde şekerin ve meyvenin hafif bir şekilde saatlerce kaynatılması ve karıştırılması ile eşsiz lezzet oluşmaktadır. Daha sonra mermer tezgahlar üzerine dökülerek elips halka şekline getirilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Benzersiz lezzetteki elips halka akide şeker sipariş konusunda internet sitemiz hizmetinizdedir.

Ağızları Tatlandıran Elips Halka Akide Şekeri

Nefis lezzeti ve geleneksel yapılış yöntemiyle son derece eşsiz bir şekerleme olan elips halka akide şekeri fiyat noktasında 400 gramlık paketler 15 TL şeklindedir. Bu ürüne ulaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilir ve bu enfes lezzete ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler