Fındıklı Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   30,00 TL

  • Vergiler Dahil: 30,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Fındıklı Akide Şekeri

Fındıklı akide şekeri Osmanlılardan günümüze kadar uzanmış eşsiz bir lezzettir. Osmanlı Devleti’nde büyük bir sembolik anlam taşımaktadır. Yeniçeri askerlerinin padişaha olan akitlerinin yani sözleşmelerinin, sözlerinin devam ettiğini, padişaha olan güvenlerinin tam olduğunu simgelemekteydi ve bu amaçla dağıtılıyordu. Akide ismi de bu mana kapsamında verilmişti.

Osmanlı saraylarından çıkarak günümüze kadar uzanan fındıklı akide şeker, benzersiz lezzeti ve ortaya çıktığı dönemdeki derin anlamıyla Türk geleneğinin çok önemli unsurlarından biridir. Genç yaşlı, büyük küçük herkesin afiyetle tükettiği bir şekerlemedir.

Fındıklı Akide Şekeri Nasıl Yapılır?

Fındıklı akide şekerinin kendi özgü, geleneksel bir yapılış yöntemi vardır. Şeker, bakır kaplarda ağır ağır ve karıştırılarak kaynatılır. İstenen kıvama yani macun kıvamına geldiğinde mermer tezgahlara dökülerek yoğrulmaya başlanır. Bu aşamada fındık ilave edilir. Bu süreçten sonra belli boyutlarda kesilir.

Fındıklı akide şekerinin saklanması sırasında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Şekerlemenin hava ile temas etmesinin önüne geçebilecek kaplarda muhafaza edilmesi çok önemlidir. Zira fındıklı akide şekeri son derece narin bir yapıya sahiptir ve hava ile temas etmesi durumunda şekerlemeler birbirine yapışabilmektedir.

Fındıklı akide şekeri sipariş noktasında internet sitemiz sizlere hizmet vermektedir. 400 gramlık paketler halinde sunulan bu ürünü internet sitemiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Fındıklı Akide Şekeri Her Cebe Uygun Fiyatlarla Sizlerle

Fındıklı akide şekeri fiyat konusunda cep dostu fiyatlarla internet sitemizde sizlerle buluşmaktadır. 400 gramlık paketler 25 TL’lik fiyatlarla sizlerledir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler