Fındıklı Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   25,00 TL

  • Vergiler Dahil: 25,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Fındıklı Akide Şekeri

Fındıklı akide şekeri Osmanlılardan günümüze kadar uzanmış eşsiz bir lezzettir. Osmanlı Devleti’nde büyük bir sembolik anlam taşımaktadır. Yeniçeri askerlerinin padişaha olan akitlerinin yani sözleşmelerinin, sözlerinin devam ettiğini, padişaha olan güvenlerinin tam olduğunu simgelemekteydi ve bu amaçla dağıtılıyordu. Akide ismi de bu mana kapsamında verilmişti.

Osmanlı saraylarından çıkarak günümüze kadar uzanan fındıklı akide şeker, benzersiz lezzeti ve ortaya çıktığı dönemdeki derin anlamıyla Türk geleneğinin çok önemli unsurlarından biridir. Genç yaşlı, büyük küçük herkesin afiyetle tükettiği bir şekerlemedir.

Fındıklı Akide Şekeri Nasıl Yapılır?

Fındıklı akide şekerinin kendi özgü, geleneksel bir yapılış yöntemi vardır. Şeker, bakır kaplarda ağır ağır ve karıştırılarak kaynatılır. İstenen kıvama yani macun kıvamına geldiğinde mermer tezgahlara dökülerek yoğrulmaya başlanır. Bu aşamada fındık ilave edilir. Bu süreçten sonra belli boyutlarda kesilir.

Fındıklı akide şekerinin saklanması sırasında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Şekerlemenin hava ile temas etmesinin önüne geçebilecek kaplarda muhafaza edilmesi çok önemlidir. Zira fındıklı akide şekeri son derece narin bir yapıya sahiptir ve hava ile temas etmesi durumunda şekerlemeler birbirine yapışabilmektedir.

Fındıklı akide şekeri sipariş noktasında internet sitemiz sizlere hizmet vermektedir. 400 gramlık paketler halinde sunulan bu ürünü internet sitemiz aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Fındıklı Akide Şekeri Her Cebe Uygun Fiyatlarla Sizlerle

Fındıklı akide şekeri fiyat konusunda cep dostu fiyatlarla internet sitemizde sizlerle buluşmaktadır. 400 gramlık paketler 25 TL’lik fiyatlarla sizlerledir.


Türkiye’nin en kaliteli, en lezzetli ve en güvenilir ürünlerini çıkarma noktasında en iddialı şehri olan Afyon’da hizmet veren firmamız, her geçen gün daha çok müşteri kitlesine ulaşmanın gururunu yaşıyor. Müşteri kitlemiz arttıkça ürünlerimizde sirkülasyon da hızlandığı için, her ürünümüzü taze olarak müşterilerimize iletme şansımız da artıyor.

Sağlıklı ve 1. sınıf kalitede olan ürünlerimizin her birini Türkiye’nin her yerine kargo ile ulaştırabiliyoruz. Satın aldığınız ürüne özel, en doğru paketleme şekliyle size ulaştırdığımız ürünlerimize normalde Afyon’da fiziksel olan mağazamızda yıllardır satışı yapıldığı için direkt olarak ulaşabiliyordunuz. Ancak şimdi sitemiz üzerinden doğrudan evinize kargo ile tüm ürünlerimizi isteyebilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu taze ve sağlıklı ürünlere çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz ürünlerin kalitesinin, yapabileceğimiz en iyi reklam olduğunun farkındayız. Sizlerin yüzünde bıraktığımız tebessüm, Ballıpınar’ın bu denli herkes tarafından tanınan bir marka haline dönüşmesini sağladı. Aynı vizyonla devam ederek satışını yaptığımız ürünlerin çeşitliliğini de artırarak, arkamızda daha çok sayıda memnun müşteri bırakmaya çalışıyoruz.

Çok sayıda ürün satışı yaparak sizlere en üst düzeyde hizmeti kapınıza kadar getirmeyi amaçlıyoruz. Eşsiz kalitedeki ürünlerimize erişmenizi bu kadar kolay kılarken, aynı zamanda fiyatlarımızı da mümkün olduğu kadar uygun tutmaya çalışıyor ve müşteri kitlemizi her geçen gün daha da artırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara her zaman bizden ulaşabilirsiniz.

Dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmek istiyorsanız öncelikle satın aldığınız ürünlerin sağlıklı olmasına, güvenilir bir firma tarafından satılıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yılların da verdiği tecrübe ile çalışan personellerimiz, sizlere en kaliteli ürünleri en güzel şekilde sunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler