Fıstıklı Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   27,00 TL

  • Vergiler Dahil: 27,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Fıstıklı Akide Şekeri

Kendine has, geleneksel yapılış yöntemi ile akide şekerinin fıstıkla buluşmasıyla oluşan fıstıklı akide şekeri, benzersiz bir lezzettir. Türk geleneğinin oldukça eski adetlerinden biridir. Geçmişi 16. Yüz yıl Osmanlısına kadar uzanmaktadır. Osmanlı askerlerinin padişaha bağlılığının ve güveninin bir simgesi olarak sembolleşmiştir. Osmanlı saraylarından günümüze kadar uzanan nefis bir lezzettir.

Geleneksel ve Eşsiz Lezzeti ile Fıstıklı Akide Şekeri

Sadece lezzeti ile değil ortaya çıktığı dönemde taşıdığı mana ile de son derece eşsiz olan fıstıklı akide şekeri, kendine has yapılış yöntemi ve katkısız yapısı ile en çok tercih edilen şekerlemelerdendir. Şekerin uzun süre kaynatılması ve bu aşamamın ardından mermer tezgahlara dökülerek fıstıkla yoğrulması ile oluşur. Yoğurma işleminden sonra belli oranlarda kesilerek tüketilmeye hazır hale getirilir. Katkısız ve doğal yapısıyla afiyetle tüketilebilir.

Fıstıklı akide şekerinin saklanırken hava ile temasının kesilmesi gerekmektedir. Son derece narin bir yapı sahip olduğu için hava ile teması şekerlemelerin birbirine yapışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ağzı sıkı bir şekilde kapatılmış kaplarda, kavanozlarda ve buna benzer muhafaza araçlarında saklanması gerekir.

Fıstıklı akide şekeri sipariş konusunda internet sitemiz hizmetinizdedir. İnternet sitemiz aracılığıyla bu ürünü kolayca temin edebilirsiniz.

Enfes Lezzet Uygun Fiyatlarla Sizlerle

Fıstıklı akide şekeri fiyat noktasında 400 gramlık paketler 15 TL’ye sizlerle buluşmaktadır. Bu eşsiz lezzet bu fiyatlarla internet sitemiz aracılığıyla sizlerle buluşmaktadır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler