• Gelincik Siyah Haşhaş Ezmesi 600 Gr

Gelincik Siyah Haşhaş Ezmesi 600 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   35,00 TL

  • Vergiler Dahil: 35,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Siyah Haşhaş Ezmesi

Siyah haşhaş ezmesi adında da yer alan haşhaş bitkisinden yapılmaktadır. Siyah haşhaş ezmesi tam olarak olgunlaşmadan toplanan haşhaşın içinde bulunan siyah bitki tohumları ezilerek elde edilir. Kendi içindeki yağı yeterli olmadığı için sıvı yağ eklenerek yapılır. Çok fazla işlemden geçmeden yapıldığı için besin değerini muhafaza etmektedir. Özellikle üretildiği bölgelerde çok farklı şekillerde tüketilmektedir. Verdiği lezzetten dolayı hamur işlerinde bilhassa daha yaygın kullanılır. Haşhaşlı çörek, açma, burma börek, kömbe bu hamur işlerinden birkaçıdır. Katmer ve peksemet yapımında da kullanılmaktadır. Kahvaltılarda ise pekmez eklenerek tüketilmektedir.

Haşhaş Ezmesi Niçin Tüketilmelidir?

Her doğal besin maddesinde olduğu gibi siyah haşhaş ezmesi de oldukça faydalı bir besindir. Özellikle üretim aşaması basit olduğu için besin değerini kaybetmeden sofralara ulaşmaktadır. Katkısız ve doğal olarak temin edilebilecek bir üründür. Kalp ve damar sertliklerine iyi geldiği için damar tıkanıklığı riskini azaltmaktadır. Besleyici özelliği yüksek olduğu için tok tutar.

Doğal ve Lezzetli Haşhaş Ezmesi

Haşhaşı bizzat yöresinde yetiştiren ve yetiştirdiği ürünü haşhaş ezmesi haline getiren üreticilerden sizlere ulaştıran Ballıpınar Çiftliği hizmetinizdedir. %100 katkısız ve doğal siyah haşhaş ezmesinin en lezzetli halini bulabilceğiniz bir adrestir. Güvenle tüketebileceğiniz siyah haşhaş ezmesi sipariş vermek için Ballıpınar Çiftliği web sitesini ziyaret edebilirsiniz. En iyi şekilde paketlenerek dilediğiniz adrese hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Etiketler: haşhaş ezmesi, siyah haşhaş ezmesi, siyah haşhaş ezmesi satın al, siyah haşhaş ezmesi fiyat, siyah haşhaş ezmesi sipariş, afyon haşhaş ezmesi satın al, afyon haşhaş ezmesi sipariş,