Halkalı Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   30,00 TL

  • Vergiler Dahil: 30,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Halkalı Akide Şekeri Nedir, Nasıl Yapılır?

Kültürümüzde de çok önemli bir yere sahip olan akide şekeri denince farklı farklı çeşitleri akla gelmektedir. Halkalı akide şekerini bu kadar özel yapan sadece şekli değildir. Lezzetin arkasında saklı olan emekte yatmaktadır. Şeker ile suyun kaynatılması ile elde edilen yoğun şerbet mermer tezgaha dökülmektedir. Sonrasında bu sıcak karışım alınarak bir kancaya takılmaktadır. Elle atılarak hamur çok iyi bir şekilde yoğrulmaktadır ve beyazlayana kadar devam etmektedir. Sonrasında hem sade hem de eklenen renkli şeritler ile de farklı farklı lezzetler ortaya çıkmaktadır. Son olarak fitil olarak çekilmesi ile de halka şekli verilmiş olmaktadır. 

Dikkat edilmesi gereken nokta ise hava ile temas etmeden cam kavanozların içerisinde saklanmasıdır. Çünkü havayla en küçük bir temasta bozulmaya başlamaktadır.

Unutulmayacak Bir Lezzet: Halkalı Akide Şekeri 

Padişahların en sevdiği şekerlerin başında gelen ve sonrasında ise bayramlarda, mevlitlerde ve misafire ikram edilen bir lezzet olan akide şekerinin herkes için anlamı farklıdır. Osmanlı Devleti döneminde yeniçeri törenlerinin olmazsa olmazı olan bu lezzetin beş yüz yaşından fazladır. Sert yapısının içerisinde saklı olan o muhteşem tat yavaş yavaş hissedilirken güzel anılarında mimarı olmaktadır.  

Halkalı Akide Şekeri İçin Doğru ve Güvenilir Tercih

Kokulu kokulu ve eşsiz lezzeti ile halkalı akide şekerini sitemiz üzerinden akide şekeri sipariş talebi oluşturarak ve uygun akide şeker fiyatı ile de bu muhteşem lezzeti bulabilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler