Haşhaşlı Pide

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   20,00 TL

  • Vergiler Dahil: 20,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Haşhaşlı Pide

Gastronomi şehirlerinden biri olan Afyonkarahisar birçok lezzete ev sahipliği yapmakta. Afyonkarahisar, yöresel lezzetlerini Türkiye’nin tüm şehirlerine gönderiyor. Birçok yöresel lezzetin arasında Afyonkarahisar, haşhaş üretiminde ilk sıralarda yer alıyor. Haşhaş, lezzeti ve kokusu ile yemeklerde kullanılıyor. Haşhaş, Afyon’da pide yapımında da kullanılıyor. Haşhaşlı pide olarak adlandırılan bu lezzet, Afyon’da üretilen %100 doğal haşhaşlarla hazırlanıyor.

Haşhaşlı Pide Nedir?

Haşhaşlı pide Afyon’a ait bir lezzettir. Haşhaşlı pide hamuru dağılan bir hamurdur. Pidenin iç harcı ise hem doyurucu hem de lezzetlidir. Haşhaşlı pide yapımında kullanılan malzemeler:

· Un

· Tuz

· Yaş maya

· Çekilmiş haşhaş

· Sıvı yağ

· Tahin

Haşhaşlı pide yapımında tahin kullanılmaktadır. Kullanılan tahin %100 doğal tahindir. Haşhaşlı pidede kullanılan haşhaşlar pidenin lezzetini etkilemektedir. Pide yapımında doğal ve taze haşhaşlar kullanılır. Böylelikle pidenin kokusu ve lezzeti değişmez.

Haşhaşlı Pide Siparişi Nasıl Verilir?

Afyon’da üretilen haşhaşlarla pide yapılmaktadır. Haşhaşlı pide, Afyon’a ait lezzetlerden biridir. Özel olarak hazırlanan bu lezzet Türkiye’nin her bölgesine gönderilir. Haşhaşlı pide sipariş etmek isteyenler Ballıpınar sitesi üzerinden sipariş verebilirler. İnternet üzerinden alınan siparişler özenle hazırlanır ve müşteriye gönderilir.

Haşhaşlı pide taze olarak tüketilebildiği gibi uzun süre muhafaza edilebilir. Pidenin muhafaza edilmesi için derin dondurucuya ihtiyaç vardır. Derin dondurucuda bekleterek birkaç ay pideyi koruyabilirsiniz. Derin dondurucudan çıkan pide tekrar derin dondurucuya girmemelidir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler