Hindistan Cevizli Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   27,00 TL

  • Vergiler Dahil: 27,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Hindistan Cevizli Akide Şekeri

Hindistan cevizli akide şekeri Türk geleneğinde çok önemli bir yeri olan akide şekerinin hindistan cevizi ile aroma kazandırılmış halidir. Osmanlı Devleti’nde çok önemli bir yeri olan akide şekeri, padişah ve askerler arasında bir güven, bağlılık ve sözleşme nişanesidir. Osmanlı askerleri, Ulufe Töreni sırasında akide şekeri dağıtarak padişaha olan güvenini ve akdinin devam ettiğini göstermiş olur. O günlerden günümüze kadar uzanan sürede hindistan cevizli akide şekeri kendine yer bulmuştur.

Kendine has bir yapılış şekli olan akide şekeri bu anlamda özel bir şekerlemedir. Şeker ve hindistan cevizi bakır kazanlarda yavaş bir şekilde kaynatılarak macun kıvamına getirilmektedir. Ardından mermer tezgaha dökülerek yoğrulmaktadır. Bu süreçlerin ardından belli uzunluklarda ya da şekillerde kesiler tüketime hazır hale getirilmektedir. Tüm bu süreçlerde katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Hindistan Cevizli Akide Şekeri Nasıl Saklanılır ve Nasıl Sipariş Edilir?

Hindistan cevizli akide şekeri yapısı gereği hava ile temas etmemesi gereken bir şekerlemedir. Bu nedenle ağzı sıkı bir şekilde kapatılmış ve hava almadığından emin olunmuş kaplarda muhafaza edilmelidir. Aksi takdirde şekerlemeler birbirine yapışabilir. Ayrıca serin yerlerde muhafaza edilmesi en doğru harekettir.

Hindistan cevizli akide şekeri sipariş konusunda internet sitemiz hizmetinizdedir. Sitemiz aracılığıyla bu benzersiz lezzete ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla Hindistan Cevizli Akide Şekeri

Hindistan cevizli akide şekeri fiyat kapsamında 400 gramlık paketler, 15 TL ile internet sitemizde sizlerle buluşturulmaktadır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler