Immunflex Zencefilli-Zerdeçallı Dut Pekmezi 220 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   38,50 TL

  • Vergiler Dahil: 38,50 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Immunflex Dut Pekmezi (Zencefilli – Zerdeçallı) 220 Gr

Dut pekmezi, bilimsel adı “Morus Alba” olan Dut ağacının meyvelerinden imal edilmektedir. Geçmişte dut meyvesinin dayanıklılığını arttırmak ve kışın da tüketilebilmesi için yapılan dut pekmezi zaman içerisinde ülkemizin geleneksel lezzetlerinden biri haline gelmiştir.

Gelenekten Gelen Sağlık

Ülkemizde birçok meyvenin pekmezi yapılmaktadır. Geleneksel olarak besinlerden biri olan pekmez, birçok meyvenin saklanması ve taşınması için en kolay ve pratik yöntemlerden biridir. Meyvelerin kaynatılması ve kurutulması prensibine dayanan pekmez yapılırken meyvenin sahip olduğu vitamin ve mineraller korunduğu için meyve besleyiciliğini kaybetmez. Pekmez yapılırken dutun tadı ve kokusu daha keskin bir hal alır ve aroması kuvvetlenir.

Dut pekmezinin insan vücuduna birçok faydası vardır. Bunlardan birkaçı;

Demir içerdiği için kan üretimini hızlandırır.

Karaciğer enzimlerini düzenler.

Mide ve bağırsaklarda meydana gelen yanma, sancı gibi rahatsızlıkların önüne geçer.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kan şekerinin dengelenmesi sağlar.

Soğuk Kışın Sıcak Tutan Lezzetleri

Pekmez ülkemizde en çok tercih edilen, geleneksel kahvaltılıklardandır. Özellikle kış aylarıyla beraber tüketimi büyük ölçüde artar. Dut pekmezi genellikle tahin ile tüketilen, yüksek besin değerine sahip bir kahvaltılıktır. Ekmekle beraber veya kaşıkla tüketilir. Immunflex Zerdeçallı Dut Pekmezi ve Zencefilli Dut Pekmezi üretimi yapmaktır. Bu aromalara sahip dut pekmezleri ağızda daha yoğun ve hoş bir tat bırakmaktadır.

Damak tadınıza ve bütçenize en uygun dut pekmezi fiyatlarını sitemizde bulabilir, dut pekmezi siparişlerinizi de birkaç tıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler