Ekmek Kadayıfı


%20

Sade Ekmek Kadayıfı 1 Kg

45,00 TL 36,00 TL

%20

Vişneli Ekmek Kadayıfı 1 Kg

50,00 TL 40,00 TL

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


Afyon Ekmek Kadayıfı

Gaziantep ile Hatay'ın ardından UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil olan Afyonkarahisar mutfağının yöresel ürünleri arasında yer alan ve Türk Patent ve Marka Kurumunca geçen yıl coğrafi işaret belgesiyle tescillenen Afyonkarahisar'ın damak çatlatan lezzeti ekmek kadayıfı sofralara ayrı bir tat katmaktadır. Manda kaymağı ile servis edilen ekmek kadayıfının sade, Antep fıstıklı, vişneli, çikolata ve portakallı çeşitleri de bulunmaktadır.
Afyonkarahisar’ın yöresel olağanüstü lezzeti ekmek kadayıfı tüm dünya tarafından beğeni kazanmaktadır. Girişimciler sayesinde kısa süre önce coğrafi işaret tescili alınmıştır. Hem ülke genelinde hem de Afyonkarahisar’da sofraların olmazsa olmazı haline gelen tatlı, lezzetiyle odak noktası haline gelmektedir. Böylesine önemli ve lezzetli bir ürünün patentini alan şehir dünya geneline ihracat da gerçekleştirmektedir. Firmamızın söz konusu satışlarında büyük paya sahip ürünlerdendir. Uzun yıllardan beri sektörde yer alan firmamız hizmette sınır tanımıyor. Kalitemizden ödün vermeden ve lezzetiyle öne çıkan ekmek kadayıfını sizlere sunuyoruz. Ülkemizde hatta tüm dünyada ekmek kadayıfı sayesinde damaklara hitap ediyoruz. Kazandığımız üstün başarı sayesinde binlerce müşterinin tek talep merkezi haline gelmekten büyük onur duyuyoruz.
Bu geleneksel lezzetin tarihçesi Selçukluya kadar uzanmaktadır. Anadolu Beylikleri ve Selçuklular döneminde aşhanelerde ve imarethanelerde hazırlanan yemek listelerinde yer almaktadır. Ayrıca ekmek kadayıfı, Berayı Hassa adlı mutfak defterlerinde de kayıtlıdır. Bu kayıtlı tatlı sultanın tercihleri arasında mevcuttur. Firmamız geçmişten geleceğe kadar taşınan bu özel lezzeti kusursuz şekilde sevenleri ile buluşturmaktadır. Yöresel tarifler kullanılarak hazırlanan bu değerli ve lezzetli tatlı tadından hiçbir şey kaybetmeden günümüze taşınmıştır. Bu tatlı yarı kızarmış ekmek parçaları ile yapılmaktadır. Bütün aşamaları büyük bir titizlikle gerçekleştirilmekte ve ayrıntılar lezzetine lezzet katmaktadır.

Ekmek Kadayıfı Nasıl Yapılır?

Diğer tatlılardan ayrılan bu özel lezzetin yapım aşamaları da farklıdır. 1.kalite malzemeler kullanılarak yapılmakta ve özenle sizlere sunulmaktadır. Yarı kızarmış olan ekmekler tatlının ana malzemesini oluşturmaktadır. Öncelikle su ile ıslatılarak bir süre bekletilmektedir. Daha sonra toz şeker karamel haline getirilmektedir. Ayrıca tatlının en önemli aşamalarından birisi olan şerbet için hazırlıklar yapılmaktadır.
Şerbetin içerisine karamel haline gelen toz şeker, limon eklenerek karıştırılır. Karamel sayesinde şerbet kahverengine dönüşecektir. Su ile ıslatılan kadayıflar sıkılır ve suyu çıkartılır. Pişirme tepsisine alınan kadayıf kısık şekilde pişirilir şerbet de üzerine eklenir. Kısık ateşte pişirilir, şerbet azar azar ilave edilir. Bütün aşamaların püf noktaları profesyonel şefler tarafından bilinmekte ve uygulamaya geçirilmektedir. Hiçbir aşama atlanmaz, ayrıntılar özenle gerçekleştirilir.
Firmamızın markalaşmasında 1. sınıf ürünler de etkili olmuştur. Ürün tercihimiz hatasız olarak gerçekleştirildiğinden firmamıza karşı duyulan güven hissi en üst noktadadır. Tatlının lezzetini belirleyen şeflerin donanımı kadar ürünlerin kalitesidir. Sipariş verilen her tatlı müşterilerimiz tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Ekmek Kadayıfında Uygun Fiyat

Bilindiği üzere Afyon gastronomi şehridir. Şehrin sunduğu lezzetler tadılmaya değerdir. Bu lezzetlerin başında yer alan ekmek kadayıfı tüm Türkiye’ye gönderilmektedir. Firmamız mesafeyi engel olarak görmemekte ve bu lezzeti herkese sunmaktadır. En uzak noktaları bile yakın kılan lezzetli tatlımız yoğun beğeni kazanmakta ve talep görmektedir. Siparişi özenle hazırlayarak dilediğiniz konuma hızlı şekilde gönderiyoruz. Özellikle toplu siparişlerde özenli davranışımızı kat ve kat artırarak hatasız işlem yürütüyoruz. Sizler de firmamızın internet sitesinde yer alan satın al bölmesini kullanarak hızlı siparişler verebilir ve lezzetten istifade edebilirisiniz.
Firmamızın hazırladığı muhteşem lezzetin kalitesi, kusursuzluğu ve lezzeti kadar fiyatı da öne çıkmaktadır. Oldukça uygun fiyatlarla satış gerçekleştirmekteyiz. Bizim için fiyat ikinci sırada yer almaktadır, sizlerin beğenisini kazanmak her şeyden daha önemli ve değerlidir.  Her bütçeye hitap eden fiyatlarımız sayesinde çok daha geniş müşteri kitlesine hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizi çok yönlü kılmak adına sektörde ki bütün gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edip işimizde uyguluyoruz.
 Şehir fark etmeksizin mesafeleri aşarak lezzetli tatlımızı sizlere sunuyoruz. Şimdiye kadar almış olduğumuz takdirler ve olumlu geri dönüşler ne kadar başarılı ve kusursuz olduğumuzu da gözler önüne sermeye yeterli düzeydedir.Göster