Çay & Kahve

Çay, genellikle sıcak tüketilen bir içecek türüdür. Çay yapımında çeşitli bitkilerin yaprakları, çiçekleri, tohumları, kabukları kullanılır. Bitki yaprakları, çiçekleri, tohum ve kabukları genellikle demlenerek tüketilir. Sıcak suyun içerisinde demlenen bitki, özünü suya bırakır. Türkiye’de en çok siyah çay tüketilmektedir. Siyah çay genelde kahvaltılarda tüketilir. Fakat gün içerisinde de oldukça fazla tüketilmektedir. Siyah çayla birlikte bitki çayları da Türk mutfağında tercih edilir. Bitki çayları çok eski bir tarihe sahiptir. Geçmiş zamanlarda bitki çayları şifalı olduğu düşünülerek tüketilmekteydi. Günümüzde yapılan araştırmalara göre bitki çaylarının sağlığa pek çok faydası bulunuyor. Pek çok bitki çayı bulunsa da en çok tüketilen bitki çayları şu şekilde;
· Kekik çayı
· Ihlamur çayı
· Ada çayı
· Mavi çay
· Siyah çay
· Yeşil çay
Yukarıda yer alan tüm çaylar 1. kalite çaylardır. Genel olarak baktığınız zaman kekik çayının, ıhlamur çayının ve ada çayının soğuk havalarda tüketildiğini görürsünüz. Yine de yukarıda yer alan tüm çaylar yılın her mevsimi tüketilmektedir. Tüketilen çaylar sayesinde bireyin bağışıklık sistemi güçlenir, bireyler sağlığını korur.

Bitki Çaylarının Üretimi ve Satışı

Bitki çayları 1. sınıf ürünler arasında yer alırken özel koşullarda temin ediliyor ve hazırlanıyor. Bitki çaylarının sağlığa olan faydalarından yararlanmak için elde edilen çayın doğal koşullarda hazırlanması ve kullanıma hazır hale getirilmesi gerekir. Eğer bitki çayı hazırlanırken doğru koşullarda üretim yapılmazsa bitkinin içerisindeki değerler etkisini kaybedecektir. Ballıpınar Çiftliği olarak uygun fiyat aralığında bitki çaylarını sizlere sunmaktayız.
Firmamız aracılığı ile sizlere sunulan bitki çayları doğal, sağlığa faydalıdır. Bitki çayı için doğadan toplanan bitkiler özenle temizlenir, kuru ortamda kurutularak paketlenir. Temizleme, kurutma ve paketleme aşamasında bitki çaylarına herhangi bir işlem uygulanmaz, bitki çayının içindeki değerler korunur. Bitki çayı fiyatı ürüne göre değişmektedir.
Firmamız ile kaliteli çaylar sizlere sunulmaktadır. Çayların paketleri ise farklı ölçülerde ayarlanmıştır. Bulunduğunuz adrese güvenilir, kaliteli, sağlıklı, doğal ve lezzetli bitki çayı sipariş etmek için yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek oluyor. İnternet üzerinden firmamızın sitesine giriş yaparak istediğiniz çayın siparişini verebiliyorsunuz. Site üzerinde siyah çay, doğal çay ve bitki çayı çeşitleri bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz çay ile sağlığınızı ve bağışıklık sisteminizi koruyabilirsiniz.

Çekirdekten Gelen Kahve Lezzeti

Kahve, Türk kültürünün en önemli lezzetlerinden biridir. Coffea isimli ağacın meyve çekirdeklerinden elde edilen kahve, Türk kültüründe değişmez bir yere sahiptir. Çekirdeklerin kavrulması ve öğütülmesiyle elde edilen kahve, pişirme ve demleme yöntemleriyle hazırlanarak içilir. Kahvenin kendine has kokusu, köpüğü, tadı ve sunumu vardır. Kahve pişirmenin farklı teknikleri vardır. Eğer kahvenin tadının bozulmamasını istiyorsanız kahveyi ısı kaynağının üzerinde uzun süre tutmamanız gerekir. Aynı zamanda kahveyi pişirirken köpüğün az olmamasını istiyorsanız kahveyi pişirirken çok fazla karıştırmamalısınız. Kahve pişirirken fincan ölçüsüne göre kahve kullanılmalıdır. Eğer fincan ölçüsünün üstünde kahve kullanılırsa kahvenin tadı acı olur. Eğer ölçüden az kahve kullanılırsa kahvenin tadı değişir. Kahve tüketimi günde 1 veya 2 fincan olmalıdır. Şekersiz sade kahve tüketmek sağlık açısından faydalı kabul edilir. Tüketeceğiniz kahvenin lezzetli, taze ve kaliteli olmasını istiyorsanız Ballıpınar Çiftliği üzerinden sizlere sunulan kahveleri tercih edebilirsiniz. Ballıpınar Çiftliği ailesi olarak kaliteli kahve ve çay ürünlerini tüketiciye sunmaktayız. Ürünler lezzetiyle ve kokusuyla her zaman beğeni toplamıştır.
Kahve siparişi vermek istediğiniz zaman online alışveriş sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Site üzerinden kaliteli ve lezzetli kahveler sizlere sunulmaktadır. Site üzerinde müşteriye sunulan kahveler farklı ölçülerde paketlenmiştir. 100 gram kahve, 250 gram kahve ve 500 gram kahve paketleri bulunmaktadır. Kahveler, taze çekildikten sonra paketlenerek satışa sunulur. Genel olarak baktığınız zaman kahve fiyatlarında değişiklikler görürsünüz. Çok uygun fiyata kahve çeşidinin olduğu gibi çok yüksek fiyatlara da kahve çeşidi bulunmaktadır.
Site üzerinden sizlere sunduğumuz kahveler ise doğru ve uygun fiyatlarla listelenmiştir. Kahvelerin lezzeti, kalitesi ve tazeliği göz önünde bulundurulduğu zaman fiyatların aslında normal olduğunu fark edersiniz. Gün içinde kahve tüketmeyi seviyorsanız, sevdiklerinize kahve ikram etmek istiyorsanız Ballıpınar Çiftliği ile kahve satın al işlemi yapabilirsiniz.Göster