• Kesme Fındıklı Akide Şekeri 400 Gr

Kesme Fındıklı Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   25,00 TL

  • Vergiler Dahil: 25,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Kesme Fındıklı Akide Şekeri

Kesme fındıklı akide şekeri, geleneksel ve kendi özgü yöntemlerle yapılan akide şekerinin kesme fındıkla harmanlanmış halidir. Türk kültüründe büyük önem taşıyan ve geçmişi 16. Yüzyıl Osmanlısına kadar uzanan akide şekerinin en lezzetli örneklerinden biridir. Osmanlı döneminde çok büyük bir anlam taşıyan kesme fındıklı akide şekeri, Osmanlı askerlerinin padişaha olan bağlılığının bir nişanesi olarak ilgili törenlerde dağıtılmaktaydı. Böyle önemli bir durumun sembolü olarak ortay çıkan bu şekerleme türü günümüze kadar uzanmıştır ve hala en çok sevilen, tercih edilen şekerlemeler arasında yer almaktadır.

Kesme Fındıklı Akide Şekeri Nasıl Yapılır ve Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Akide şekerinin kendine özgü bir yapılış şekli vardır. Bu bakımdan diğer şekerlemelerden ayrılmaktadır. Şeker, bakır kaplarda uzun süre kaynatılır. Bu süreçte yavaş bir şekilde karıştırılır. İstenilen kıvama geldiğinde mermer tezgahlara dökülür. Kesme fındıkla birlikle yoğurulur ve daha sonrasında da belirli boyutlarda kesilir. Sonucunda eşsiz bir lezzet ortaya çıkmış olur. Bu aşamalarda herhangi bir katkı maddesi kullanılmamaktadır.

Bu şekerlemenin muhafaza edilmesi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Şekerlemenin hava ile temas etmesine izin verilmelidir. Aksi halde şekerlemeler birbirine yapışabilmektedir.

Eşsiz lezzetteki kesme fındıklı akide şekeri sipariş konusunda internet sitemiz sizlerledir. Bu ürünü sitemiz aracılığıyla dilediğiniz gibi temin edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Benzersiz Bir Lezzet

Kesme fındıklı akide şekeri fiyat kapsamında 400 gramlık paketler, 15 TL’lik fiyatlarla sizlerle buluşmaktadır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler