Kırma Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   18,00 TL

  • Vergiler Dahil: 18,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Kırma Akide Şekeri

Kırma akide, akide şekerinin bir türdür. Şeker ve meyve ile bakır kaplarda uzun süre kaynatılan ve macun kıvamına gelince mermer tezgahlara dökülen akide şekeri, önce yuvarlanır ve belirli oranlarda kırılır. Bu şekilde kırma akide şekeri elde edilmiş olur. Enfes lezzeti ve rengarenk görüntüsü ile Türk kültürünün çok önemli bir unsurudur. Bu gelenek 16. Yüz yıl Osmanlısına kadar gitmektedir. Bu yıllarda başlayan gelenekle Ulufe törenlerinde yeniçeriler, akide şekeri dağıtarak padişaha olan bağlılıklarını ve akitlerinin devam ettiğini belirtir. Sembolik açıdan büyük önem taşıyan kırma akide şekeri, derin anlamının yanında benzersiz lezzetiyle de son derece beğenilen ve afiyetle tüketilen bir şekerlemedir.

Eşsiz Lezzeti ile Kırma Akide

Sert kıvamı ve müthiş lezzeti ile kırma akide şekeri hem kültürel anlamda hem de tat anlamında son derece benzersizdir. Geleneksel yapılış yöntemi ile Türk kültürünün çok önemli bir unsurudur. Bunun yanında kırma akide şekeri oldukça narin bir yapıya sahiptir. Hava temas etmeden saklanması gerekmektedir. Aksi halde kırma akide şekerleri birbirine yapışabilirler.

Kırma akide fiyat bakımından uygun şekilde internet sitemiz üzerinden temin edilebilmektedir. Bu kapsamda 400 gramlık paketler 15 TL olarak sizlere sunulmaktadır.

Kırma Akide Şekerine Ulaşmanın Kolay Yolu

İnternet sitemiz kırma akide sipariş anlamında sizlere büyük kolaylık sunmaktadır. Dilediğiniz adette kırma akideye sitemiz aracılığıyla ulaşılabilmektedir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler