Kral Cevizli Pestil 350 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   20,00 TL

  • Vergiler Dahil: 20,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Kral Cevizli Pestil

Ticaret alanına sunulduğu günden itibaren yoğun ilgi gören pestil Anadolu’nun doğal içerikli lezzetlerindendir. Büyükten küçüğe her damak tadına hitap eden pestil geniş bir tüketim alanına sahiptir. Özellikle doğal içerikli ürünlerin her geçen gün daha da azaldığı gıda sektöründe lezzeti ve kalitesi ile en çok tercih edilen besinlerdendir. Zengin içeriği ile sağlığınıza her açıdan fayda sağlayan cevizli pestil birçok şekilde tüketilebilir.

Pestil Tüketiminin Önemi

Aslında geçmişe göz atacak olursak, eskiden insanlar kış aylarında tüketmek için pestiller kuruturlardı. Böylece soğuk havalarda vücudun ihtiyacı olan enerjiyi onunla karşılamaya çalışırlardı. Dünden bugüne yüksek enerji değerine sahip olan pestil içerisinde bulunan diğer besin maddeleri bakımından da önemli gıda maddeleri arasında yerini almıştır. Faydalarının içinde en önemli olanlardan biri bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Ayrıca vücudun su dengesini korumada etkilidir. Hormon ve enzim üretiminde rol alan pestil, vücudun doku ve hücrelerinin yenilenmesinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Ne Sıklıkla Tüketmeli ?

 Son yıllarda kanser, kısırlık ve kalp hastalıkları oldukça artmış ve bu artışın nedenleri geniş yelpazede araştırılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen verilerden biri de selenyum mineralinin yeterince tüketilmemesi yer alır. Pestil, selenyum minerali içeren nadir gıdalar arasındadır. Bu nedenle böyle rahatsızlıkları olan hastaların her gün pestil tüketmeye dikkat etmeleri gerekir. Mineral, protein, vitamin ve karbonhidrat deposu olan pestili her yaş grubu sık aralıklarla tüketmelidir. Cevizli pestil fiyat olarak uygundur. Cevizli pestil sipariş için siz de acele edip bu lezzete ortak olun.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler