Mevlana Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   25,00 TL

  • Vergiler Dahil: 25,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Mevlana Şekeri

Mevlana Şekeri, Konya’nın en bilinen sembollerinden birisidir. Aynı zamanda ülkemizin en tanınan şeker türlerinden birisidir. Yıllar geçse ve onlarca farklı şeker türü geliştirilmiş olsa da Mevlana Şekeri her zaman yerini korumuştur. Gerek yemelik gerekse hediyelik için her zaman yoğun olarak tercih edilir. Tercihinize sunmuş olduğumuz Mevlana Şekerimiz yumuşak dokusu ve çekici görüntüsü ile ilgi uyandırır. Her ne kadar ilk etapta biraz sertimsi bir görünüme sahip olsa da ağza alındığında yumuşayarak kendine has bir tat verir. Bu da Mevlana Şekerinin en bariz özelliklerinden birisidir. 

Mevlana Şekeri Hazırlanışı

Mevlana Şekeri sipariş verebileceğiniz ürünümüzün içerisinde tamamen doğal, en özel malzemeler yer alır. Bunlar mısırözü yağı, su, şeker ve limon tuzudur. Bunların özenle harmanlanması, her birisinin özel oranlarda bir araya getirilmesi ortaya lezzetli, şık ve kaliteli bir şeker çıkarır. Yapımına toz şeker ile suyun bakır kazanlarda karıştırılmasıyla başlanır. Sık sık karıştırılarak karışım uzun sürede de belli bir kıvama getirilir. Daha sonra limon tuzu ilave edilerek mayalanması sağlanır. Daha sonra 140 dereceye kadar ısıtılıp ardından soğumaya bırakılır. Soğuk saç bir levha üzerinde soğuması sağlanır ve bu sacın mısırözü yağı ile yağlanması gerekir.

Mevlana Şekeri Nerden Satın Alınır?

Uygun Mevlana Şekeri fiyatı ile öne çıkan ürün, soğumadan sonra ağarma makinasına alınır ve yeterince ağartıldıktan sonra makinelerde kesilmeye alınır. İştahla yemeniz için sizlere ulaştırılır.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler