Mevsim Ürünleri


Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)


Mevsim Ürünleri

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Afyonkarahisar, lezzetli ürünleri ile adını duyurmuş bir şehirdir. Birbirinden özel ve lezzetli yöresel ürünleriyle tanınan Afyonkarahisar, gastronomi şehri olarak tanınmaktadır. Şehrin başlıca gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Tarım alanında üretilen ürünlerin başında buğday, arpa ve ayçiçeği gelmektedir. Aynı zamanda haşhaş ve şeker pancarı üretiminde de oldukça başarılı bir şehirdir. Şehirde genellikle sera işletmeciliği tercih edilmektedir. Her yıl ortalama olarak 400 bin hektar alan ekilmektedir. Ekilen alanların %28 kısmı baklagiller, %6 kısmı sanayi bitkileri ve geriye kalan %66 kısmı ise tahıllardan oluşmaktadır. Türkiye genelinde buğday üretiminde 3. sırada yer alan Afyonkarahisar, 1. kalite ürünlerle ticareti hareketlendirmektedir. Afyonkarahisar’da bulunan sulu arazilerde yulaf ve mısır yetiştirilmektedir. Şehirde farklı birçok ürünün üretimi yapılmaktadır. Üretimi yapılan bu ürünler mevsimlik olarak ekilmekte, ürün hasadı yapıldıktan sonra toprak dinlendirilmektedir.

Afyonkarahisar Mevsimlik Ürünler Nelerdir?

Şehrimizin gelir kaynağı olarak tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Tarım alanında farklı birçok ürün yetiştirilmektedir. Afyonkarahisar, verimli toprakları sayesinde ülkemizde yapılan tarıma yön verir. Tarım alanında yetiştirilen başlıca ürünler şu şekilde sıralanabilir;
·         Sultandağı Kirazı
·         Hünnap Meyvası
·         Buğday
·         Arpa
·         Ayçiçeği
·         Haşhaş
·         Şeker pancarı
·         Çavdar
·         Darı
·         Mısır
·         Yulaf
·         Armut
·         Elma
·         Erik
·         Dut
·         Kestane ağacı
·         Vişne
·         Şeftali
Afyonkarahisar, 1. sınıf ürünler ile tarım ticaretine yön veriyor. Verimli topraklara sahip olan şehrimizde yukarıda yer alan ürünler üretiliyor. Şehrimizde en çok buğday üretimi yapılıyor. Buğday üretiminde Türkiye genelinde üçüncü sırada yer alan şehrimizde aynı zamanda çeşitli meyveler de üretilerek şehir dışına gönderiliyor. Armut, elma, erik, dut, vişne ve şeftali gibi meyvelerin üretimini sağlayan şehrimizde bu meyveler mevsimlik olarak toplanıyor. Armut, elma ve kestane kış aylarında toplanarak satışa sunuluyor. Erik, vişne, şeftali ve dut ise ilkbahar-yaz mevsiminde toplanıyor. Mevsiminde toplanan bu meyveler herhangi bir kimyasal kullanılmadan doğal koşullarda yetiştiriliyor. Ürünler, sipariş doğrultusunda satışa sunuluyor. Doğal koşullarda özel olarak yetiştirilen ürünler mevsimi geldiği zaman olgunlaşıyor. Olgunlaşan meyveler kısa süre içerisinde toplanıyor. Meyveler dalından koparıldıktan sonra doğrudan satışa sunulduğu gibi farklı yöntemlerle yenilebilir hale getiriliyor. Bizler, ürün siparişi alarak mevsimlik ürünleri doğrudan müşteriye ulaştırıyoruz.

 Mevsim Ürünleri Satış Bilgisi ve Fiyatları

Doğada yetiştirilen ürünlerin sağlıklı ve lezzetli olması için doğal koşullarda yetiştirilmesi gerekir. Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı gastronomi şehrimizde mevsim ürünleri en lezzetli haliyle tüketiciye sunuluyor. Dalından koparılmış meyveler, toprakta yetişen birçok ürün özel koşullarda özenle yetiştiriliyor. Şehrimizde yetiştirilen meyvelerin yıllık ortalama miktarı 6 ton civarındadır. Meyveler şehir içinde kullanıldığı gibi diğer şehirlere de gönderilmektedir. Bizler bu doğal ürünleri güvenilir yollarla tüketiciye ulaştırmaktayız. Genel olarak baktığınız zaman Afyonkarahisar’da üzüm, kavun ve karpuz üretimi de yapılmaktadır. Mevsimi geldiği zaman sadece Afyonkarahisarlı tüketiciler değil aynı zamanda çevre illerden de birçok tüketici bu ürünleri tercih etmektedir. Haşhaş, Türkiye genelinde en verimli olarak Afyonkarahisar’da üretilmektedir. Çünkü Afyonkarahisar toprağı haşhaş üretimi için uygun yapıya sahiptir. Haşhaş, toprağa ekildiği zaman toprağı yormamaktadır. Bu sayede şehirde en çok ekilen ürünlerden biridir.
Değerli müşterilerimizin aradığı kalitede ürünü uygun fiyat ile sunuyoruz. Genel olarak fiyatlar değerlendirildiği zaman bu ürünlerin yüksek fiyatlı olduğu görülebilir. Fakat firma olarak en kaliteli ürünleri doğrudan tüketiciye sunmaya gayret ediyoruz. Sağlığa uygun koşullarda doğal olarak üretilen ürünler, mevsimi geldiği zaman olgunlaşır. Ürünler, toplanmaya hazır olduğu zaman toplanır ve temizlenir. Temizlenen ürünler paketlenerek tüketiciye ulaştırılır. Eğer sizler de doğal, lezzetli ve sağlıklı ürünler tüketmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çok daha uygun fiyatlarla sağlığını korumuş, lezzetli ürünler tüketmiş olursunuz. Afyonkarahisar’da lezzetli ve sağlıklı mevsim ürünlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz.Göster