Ots Organik Köftelik Bulgur 750 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   13,50 TL

  • Vergiler Dahil: 13,50 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Organik Köftelik Bulgur

Bulgur, kaynama işleminin ardından kurutularak değirmende çekilmektedir. Bulgurun çekilmesi ise farklı boyutlarda yapılmaktadır. Köftelik bulgur olarak adlandırılan bulgur ise ince çekilmiş bulgurdur. İnce çekilmiş bulgur genellikle köfte yapımında kullanılmaktadır. İçli köfte, çiğköfte, Antep köftesi gibi bulgurla yapılan köftelerde ince bulgur kullanılır. İnce bulgurun kullanılması hem yoğurma işlemini kolaylaştırır hem de yemeğin lezzetini daha ön plana çıkarır.

Organik Köftelik Bulgur Nedir?

Bulgur yapımında belirli aşamalar takip edilir. Eğer bu aşamalar doğru yapılmazsa hazırlanan bulgurun tadında bir değişiklik olur. Doğal, lezzetli bulgurlar elde etmek için bulgurluk buğday kullanılmaktadır. Buğday önce yıkanır ve sonra kaynatılır. Kaynama işleminin ardından ince tabaka halinde serilen buğday kurutulur. Buğday kuruduktan sonra seçilir. Buğdayın içerisinde taş, kum, yaprak vs. temizlenir. Daha sonra buğday ince bulgur olacak şekilde çekilir. Böylelikle köftelik bulgur yani ince bulgur hazırlanmış olur.

Organik Köftelik Bulgur Siparişi

Köftelik bulgur yapımında bulgurların kaynama ve temizleme işleminde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Fakat önemli olan bulgurun lezzeti, kalitesidir. Ballıpınar sitesi üzerinden satışa sunulan köftelik bulgurlar tamamen doğal yöntemlerle hazırlanmaktadır. Lezzeti ve kalitesi ön plana çıkan bulgurlar sadece köfte yapımında değil aynı zamanda pilav yapımında da kullanılabilir. Eğer sizler de ince bulgur tüketmeyi seviyorsanız, organik köftelik bulgur sipariş etmek için Ballıpınar sitesini tercih edebilirsiniz. Ballıpınar ailesi olarak 750 gram paketler halindeki bulgurları sizlere ulaştırmaktayız

İçindekiler:

Köftelik bulgur

-

Besin Değerleri/100g.:

Enerji : 356 kcal

Yağ : 1,49 g

Karbonhidrat : 78,5 g

Protein : 10,09 g


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler