Ots Organik Portakallı Keçiboynuzu Özü 340 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   26,00 TL

  • Vergiler Dahil: 26,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Ots Organik Portakallı Keçiboynuzu Özü

Bilimsel adı “ceratonia siliqua” olan keçiboynuzu, ülkemizde Akdeniz ve Ege bölgesinin güneylerinde yetişen bir ağaç türüdür. Coğrafyamızda çağlar boyunca çeşitli medeniyetler tarafından değişik amaçlarla kullanılan Keçiboynuzu meyvesi, içerdiği birçok mineral ve vitamin ile oldukça besleyici bir besindir. Çeşitli tüketim şekilleri olan meyvenin en yaygın tüketilme şekli, elde yenmesidir. Ancak özellikle gıda ve ilaç sanayinde kullanım alanı da oldukça geniştir ve hem tüketim için hem de endüstriyel tarım için üretilmektedir.

Mineral ve Vitamin Deposu

En önemli kullanım alanları çikolatalarda tatlandırıcı ve öksürük ilaçlarının da yapımı olan Keçiboynuzun birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları;

Kolesterol içermez,

Yüksek kalsiyum oranıyla kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur,

Akciğerin kendini temizlemesine yardımcı olur,

Bağırsak faaliyetlerini düzenler,

İçerdiği yüksek enerji ile gün içerisinde hareketliliği arttırır,

İçerdiği mineral ve vitaminler yanında hiç yağ içermemesidir.

Keçiboynuzu özü, keçiboynuzunun konsantre hale getirilmesiyle ile üretilir. Taşınma ve uzun süreli saklama konularında avantajlar sağlar. Çeşitli meyvelerle karıştırılarak farklı tat ve aromalar elde edilebilir.

Sağlıklı ve Farklı Tatlar Arayanlar İçin

Organik tarım ve ürünlerinin işlenmesi alanlarında uzmanlaşmış OTS firması tarafından üretilen organik portakallı keçiboynuzu özü, tek başına besin ve bağışıklık sistemini desteklemek için tüketilebileceği gibi, özellikle şeker kullanılmak istenmeyen kek, pasta, dondurma gibi tatlılarda aroma ve koku zenginliği kazandırmak için de kullanılmaktadır.

Damak tadınıza ve bütçenize en uygun organik portakallı keçiboynuzu özü fiyatlarını sitemizde bulabilir, organik portakallı keçiboynuzu özü siparişlerinizi de birkaç tıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler