Ots Organik Yeşil Mercimek 750 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   27,00 TL

  • Vergiler Dahil: 27,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Organik Yeşil Mercimek

Yeşil mercimek en bilindik mercimek türüdür. Halk içinde kara şimşek olarak adlandırılan yeşil mercimek sık sık tüketilen besinlerden biridir. Yeşil mercimek yemeği en bilindik yapılış şeklidir. Bunun dışında salatası, çorbası ve köftesi de yapılmaktadır. Bunlar dışında kullanım alanı daha da genişleyen yeşil mercimek hamur işlerinde de kullanılmaktadır.

Nasıl ve Neden Tüketilmelidir?

Yeşil mercimek lezzetli bir baklagil olmasının yanı sıra besin değeri de çok yüksektir. Yeşil mercimeğin uzun süre tok tutma özelliğinden dolayı beslenme ve diyet programlarına konulmaktadır. Kalorisi de çok düşüktür. Besinlerin lezzetinin yanında faydasını da görmek isteyen kişiler için en iyi alternatif besinlerden biridir. En önemli protein kaynaklarından biridir. Ek gıda almaya başlayan bebekler için 8. aydan itibaren tüketilmesi tavsiye edilen bir besindir. Hayvansal besinlere alternatif bir protein kaynağıdır. Bu nedenle hayvansal gıda tüketmeyi tercih etmeyenler için iyi bir alternatiftir.

Organik Yeşil Mercimek Siparişi

Farklı şekillerde tüketebileceğiniz, besin değeri yüksek, faydalı ve son derece lezzetli bir baklagil olan yeşil mercimek alırken organik olmasına dikkat edilmelidir. Farklı şekillerde katkı maddelerine, ilaçlara ve daha pek çok işleme tabi tutulan besinler sofralara gelene kadar hem lezzetini hem de besin değerini kaybetmektedir. Bu nedenle organik yeşil mercimek alınmalıdır. Ballıpınar Çiftliği organik yeşil mercimek sipariş edebileceğiniz güvenli bir adres olarak hizmet vermektedir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler