Tulum Peyniri


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


Tulum Peyniri

Dünyada pek çok çeşidi bulunan peynir ülkemizde de yöresel lezzetlerden biridir. Peynir çeşidi bakımından zengin olan ülkemiz farklı yöresel peynirlere ev sahipliği yapmaktadır. İnsan vücudu için pek çok faydası olan peynir kahvaltıların vazgeçilmez bir parçasıdır. Beyaz peynir, kaşar peynir, tulum peynir ve daha pek çok yöresel peynir çeşidimiz mevcuttur. Keçi, koyun ve inek sütünden yapılan bu peynirlerimiz tam yağlı veya yarım yağlı olarak üretilmektedir.
Yöresel lezzetlerimizden biri olarak sizlerin istifadesine sunduğumuz peynir çeşitlerinden biri olan tulum peyniri besin değeri yüksek peynirlerimizden biridir. Sofralarımızdan eksik etmediğimiz bu yöresel lezzet büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan elde edilen süt ile yapılır. Yapımında lezzetli olması için mayalanmasında kullanılan mayanın doğal kullanılması gerekir. Tulum peynirinin en önemli özelliği kıl keçisi ya da koyun tulumlarına basılarak nemli ortamlarda bekletilmesidir. Geleneksel usullerle yapılan bu ürün organik bir lezzettir.
Tulum peyniri tulum içinde muhafaza edilerek yapılan bir peynirdir. Tulum peyniri genellikle inek sütünden yapılmaktadır. Tuzlu ve yumuşak bir peynirdir. Yapım aşaması sabır ve özen gerektiren bu peynir zahmetine değecek bir lezzete sahiptir. Ülkemizde farklı yörelere özgü olarak üretilen bir peynirdir. Yörelere göre farklı yapılışları vardır.

Protein Deposu: Tulum Peyniri

Lezzeti kadar faydası da olan tulum peyniri özel bir süt ürünü olarak protein ve vitamin değeri yüksek olan bir besindir. A ve B vitamini bol miktarda bulunur. Kalsiyum fosfor ve demir bakımından zengin bir besindir. Dolayısıyla bu besinlerin eksiliğinden kaynaklı pek çok sağlık sorunu için şifadır.
Sahip olduğu yüksek besin değerinden dolayı şifa kaynağıdır. Diğer süt ürünlerinde olduğu gibi ağızdaki bakterileri temizler. Daha çok ileri yaşlarda görülen kemik erimesini önlemek için devamlı olarak tüketilmesi önerilmektedir.  Protein bakımından zengin olan tulum peyniri kemik sağlığı için önemli bir besindir. Kansızlığa karşı doğal yollardan şifa kaynağıdır. Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkisi olduğu için sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
Tulum peyniri yüksek kaloriye sahip olmadığı için diyetlere konulan bir peynirdir. Faydasını görmek açısından taze olarak diğer besinlerin yanında tüketilir. Kahvaltılarda afiyetle tüketebileceğiniz tulum peynirini poğaça, börek ve benzeri hamur işlerini yaparken ilave edebilirsiniz. Ayrıca salatalarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun dışında çok farklı şekillerde tüketebileceğiniz bir kullanım genişliğine sahiptir. Besin değerini kaybetmeden doğal koşullarda üretilen ve lezzetli tulum peynirlerini tedarik etmek için bize müracaat etmeniz yeterlidir.
Pek çok yöresel peynirden biri olan tulum peyniri özel bir yapım aşamasından geçmektedir. Son derece lezzetli bir peynir olan tulum peyniri herkes tarafından keyifle tüketilecek bir besindir. Firmamız inek tulum peyniri ve koyun tulum peyniri satışı yapmaktadır. Diğer ürünlerimiz gibi tulum peynirlerimiz de 1. kalite bir üründür.

Kalite ve Lezzetiyle Tulum Peynirlerimiz

Firma olarak sınırlarımızı aşarak e-ticaret ile Türkiye’nin dört bir yanına satış hizmetleri yapmaktayız. Dolayısıyla her nerede olursanız olun bu yöresel lezzeti sizlere ulaştırıyoruz. Sitemizi ziyaret ederek hizmetlerimizden haberdar olabilir ve almak istediğiniz ürün için sipariş verebilirsiniz. Ürün siparişi vermeniz yeterlidir. Firmamız tarafından üretilen tulum peynirleri 1. sınıf ürünler olarak sizlere sunulmaktadır. Tulum peynirlerini sizlere en uygun fiyat aralıklarıyla sunmaktayız. Bu ürünlerin fiyatı aracısız hizmetlerimizin bir neticesi olarak bütçenize hitap eden uygun fiyatlardır. Üretimini yaptığımız her ürün tescillenmiş bir kalite ve lezzete sahiptir. Bunu gösterdiğimiz lezzetlerimizden biri olan tulum peynirlerimize ulaşmak için satın al işlemi yapmanız yeterlidir.Göster