Yöresel Peynirler

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kaliteli Peynir Tüketin
Peynir, yüzyıllardır geniş coğrafik alanlarda bolca tüketilen bir üründür. Çiğ sütlerin, elde edilmek istenen peynir türüne göre gerekli şekillerde mayalanması ve tuzlanması sonucunda uzun süreli tüketimine olanak sağlanan peynir çeşitleri, Türk kültürü içinde özellikle kahvaltılarda vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Türkiye’de en çok tüketilen peynir türleri beyaz peynir, tulum peyniri ve kaşar peyniri olmasına karşın farklı damak tatlarına hitap etmesi nedeni ile yöresel peynirlerde oldukça sıklıkla tüketilmektedir.
Peynirler, hem vitamin hem de mineral yönünden oldukça zengin besin ögelerindendir. Her gün bir kibrit kutusu kadar tüketilen peynir, insan vücudu için gerekli olan kalsiyum ihtiyacının karşılanmasında önemli bir paya sahiptir. Enerji değerinin yüksek olmasının yanı sıra A, D, E, K ve B12 vitaminlerini de büyük ölçüde bünyesinde barındırmaktadır. Peynirin içeriğinde yer alan kolin, tiamin, niasin gibi maddeler sayesinde de kemik sağlığının korunmasından diş sağlığının dengelenmesine, kanserin önlenmesinden sinir hastalıkları risklerinin azalmasına kadar onlarca fayda sağlamaktadır.
Ballıpınar Çiftliği olarak insan sağlığı açısından son derece önemli olan peynir türlerini, müşterilerimiz ile buluşturmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Afyonkarahisar’dan tüm Türkiye’ye ulaştırdığımız peynirlerimizi, üst düzey temizlik ve titizlik çerçevesinde sizlere sunmaya devam etmekteyiz. Dünyanın tescilli gastronomi şehirlerinden biri olan Afyonkarahisar’da 1.kalite ürünleri yöremize yakışır şekilde sergilemeyi sürdürmekteyiz. Üst düzey kalitedeki hizmetlerimizi müşteri odaklı hizmet anlayışımızla birlikte uygun fiyat hizmet anlayışımızı da kesintisiz olarak devam ettirmekteyiz.

Yöresel Peynir Lezzetleri İçin Yeni Adres: Ballıpınar Çiftliği

Gelenek ve kültür farklılıklarının en büyük yansımalarından bir tanesi de peynirler üzerinde görülmektedir.  Peynir telemesinin işleme yöntemi, peynirlerin birbirinden farklılık kazandığı bir süreçtir. Telemenin işlenmesi ve birbirinden farklı olgunlaştırma yöntemleri sayesinde de 7’den 70’e herkesin damak zevkine hitap edebilecek çeşitlilikte peynirlerin üretilmesine olanak tanınmaktadır.
Ballıpınar Çiftliği olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektör alanında büyükbaş hayvanlarımızı büyük bir özenle yetiştirmekteyiz. Veteriner hekimler kontrolünde sık sık sağlık kontrollerinden geçirdiğimiz hayvanlarımızı taze yeşillikler ve ilgili bakanlıklar tarafından onaylı yemlerle beslemekteyiz. Böylelikle hem hayvanlarımızın sağlıklarını korurken hem de lezzetli sütler elde etmekteyiz.
Bir peynirin lezzetine etki eden ilk ve en önemli faktör, kullanılan sütün kalite niteliğidir. Bizlerde bu bilinç ile çalışmalarımızı sürdürürken hem farklı hem de yararlı lezzetlerle çeşitlendirdiğimiz yöresel peynirlerimizi müşterilerimize ulaştırmaya devam etmekteyiz. Bünyemizde çörek otlu abaza peynirinden sepet peynirine, biberli peynirden çeçil peynirine, örgü peynirinden dil peynirine onlarca çeşitteki yöresel lezzetlerimizi uygun fiyat hizmet anlayışımız ile birlikte müşterilerimize sunmaktayız. Bütün yöresel peynir çeşitlerimizde ana malzeme olarak sadece pastörize inek sütü, peynir kültürü, peynir mayası ve tuz kullanılmaktadır. Satıştaki ürünlerimizin içerisinde gerek lezzet, gerekse de kıvam arttırıcı herhangi bir katkı maddesi kullanılmamakta; hem doğal hem de sağlıklı ürünler sizlere sunulmaktadır. Birbirinden lezzetli ürünlerimizin tamamını gönül rahatlığıyla hamur işlerinize ekleyebilir, taze yeşillikler eşliğinde servis edebilir veya ızgara üzerinde hafif kızartma işlemlerine tabii tutarak güvenle tüketebilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerine Güvenilir Sipariş Hizmeti

Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektör alanında güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışlarımız neticesinde Afyonkarahisar’dan başlayarak tüm Türkiye’ye 1. sınıf ürün göndermekteyiz. Gün geçtikçe doğal ürünlere artan talebe rağmen hizmet vermeye başladığımız ilk günkü kalitemizden taviz vermeyerek en taze şekilde üretimlerimizi gerçekleştirmeyi sürdürmekteyiz. “Kaliteli Ürün, Yüksek Müşteri Memnuniyeti” olarak belirlediğimiz misyonumuzu gerçekleştirmek amacıyla da sürekli kendimizi geliştirip yenilemeye de devam etmekteyiz.
Web sitemiz üzerinden dilediğiniz yöresel peynirlerimizi güvenli bir şekilde sipariş vererek en kısa sürede lezzetli peynirlerimize ulaşabilirsiniz. Farklı gramajlarda üretimleri mevcut olan yöresel peynirlerimizden farklı adetlerde de peynir siparişi oluşturarak Türkiye’nin her yerine kargo hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Ürünlerinizin uzun yolculuklar esnasında güvenle saklanması için siparişlerinizin tamamını strafor köpük ve buz aküsü ile güvenle koruyarak oluşabilecek tüm problemlerin önüne geçmekteyiz. Sektörde sağladığımız hizmetlerimizi en uygun fiyatlarla satın alma hizmetimizden yararlanarak oluşturduğunuz siparişlerinizin tamamını kredi kartınız ile güvenle ödeyip 24 saat içinde kargoyla evlerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Göster