Renkli Naneli Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   15,00 TL

  • Vergiler Dahil: 15,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Renkli Naneli Akide Şekeri Nedir?

Akide şekeri, kültürümüzde kökü çok eskileri dayanan bir lezzettir. Bayram sabahlarının vazgeçilmezi olan bu lezzet ilk defa Osmanlı Devleti döneminde yapılmıştır. Kelime anlamı akidenin bağlanma ya da bağlılık anlamına gelmektedir. Sert bir şeker olduğu düşünüldüğünde de her yönü ile adına uygundur. 

Akide şekerinin çeşitlerinden biri olan meyveli nane akide şekeridir. Şeker ile suyu kaynatarak elde edilen şerbetin içerisine eklenen nane aroması ile de fresh bir lezzete ulaşmaktadır. Karışıma kattığı hoş lezzeti ise eklenen meyve aromaları da tamamlamaktadır. Ağza alındığı zaman adeta bir lezzet patlaması yaşatmaktadır. Özleşen bütün malzemeler sonrasında bir çubuk haline getirilerek sonrasında da kesilmektedir. Yapılması meşakkatli bir şeker olsa da damakta bıraktığı tat ile de çok özel bir şekerdir. 

Renkli Naneli Akide Şekeri Saklama Koşulları Nelerdir?

Geleneksel yöntemler ile beş asır önce yapıldığı gibi hazırlanan akide şekerleri pek çok kişinin çocukluğundan hatırladığı anılarda yer almaktadır. Sadece bayramlarda değil düğünlerde, doğumlarda ve mevlitlerde de dağılmaktadır.  Ancak hava ile temas ettiği an çok hızlı bir şekilde bozulmaktadır. Bu yüzden cam kavanozlar içerisinde, hava ile temas etmeyecek şekilde ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Renkli Naneli Akide Şekeri İçin Doğru Tercih

Eski anılarını canlandırmak ve bu muhteşem lezzeti gelecek nesillere aktarmak için unutulmaması gereken lezzetlerin başında bu şekerlerde gelmektedir. Sitemizden akide şeker sipariş oluşturarak en uygun akide şeker fiyat ile özlediğiniz lezzeti bulabilirsiniz.


Türkiye’nin en kaliteli, en lezzetli ve en güvenilir ürünlerini çıkarma noktasında en iddialı şehri olan Afyon’da hizmet veren firmamız, her geçen gün daha çok müşteri kitlesine ulaşmanın gururunu yaşıyor. Müşteri kitlemiz arttıkça ürünlerimizde sirkülasyon da hızlandığı için, her ürünümüzü taze olarak müşterilerimize iletme şansımız da artıyor.

Sağlıklı ve 1. sınıf kalitede olan ürünlerimizin her birini Türkiye’nin her yerine kargo ile ulaştırabiliyoruz. Satın aldığınız ürüne özel, en doğru paketleme şekliyle size ulaştırdığımız ürünlerimize normalde Afyon’da fiziksel olan mağazamızda yıllardır satışı yapıldığı için direkt olarak ulaşabiliyordunuz. Ancak şimdi sitemiz üzerinden doğrudan evinize kargo ile tüm ürünlerimizi isteyebilir, Türkiye’nin neresinde olursanız olun bu taze ve sağlıklı ürünlere çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz ürünlerin kalitesinin, yapabileceğimiz en iyi reklam olduğunun farkındayız. Sizlerin yüzünde bıraktığımız tebessüm, Ballıpınar’ın bu denli herkes tarafından tanınan bir marka haline dönüşmesini sağladı. Aynı vizyonla devam ederek satışını yaptığımız ürünlerin çeşitliliğini de artırarak, arkamızda daha çok sayıda memnun müşteri bırakmaya çalışıyoruz.

Çok sayıda ürün satışı yaparak sizlere en üst düzeyde hizmeti kapınıza kadar getirmeyi amaçlıyoruz. Eşsiz kalitedeki ürünlerimize erişmenizi bu kadar kolay kılarken, aynı zamanda fiyatlarımızı da mümkün olduğu kadar uygun tutmaya çalışıyor ve müşteri kitlemizi her geçen gün daha da artırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara her zaman bizden ulaşabilirsiniz.

Dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmek istiyorsanız öncelikle satın aldığınız ürünlerin sağlıklı olmasına, güvenilir bir firma tarafından satılıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Yılların da verdiği tecrübe ile çalışan personellerimiz, sizlere en kaliteli ürünleri en güzel şekilde sunuyor.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

afyon lokumu afyon lokum sipariş afyon lokum çeşitleri afyon lokum çeşitleri lokum çeşitleri manda yoğurdu haşhaş ezmesi haşhaş ezmesi sultan lokumu afyon sucuk manda kaymağı manda kaymağı manda kaymağı