Renkli Naneli Akide Şekeri 400 Gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Stok Durumu: : Stokta var
  • Fiyat:   27,00 TL

  • Vergiler Dahil: 27,00 TL
  • Bilgilendirme: Cuma & Cumartesi Verilen Siparişler Pazartesi Kargolanır.
  • Afyon Merkez'den Verilen Siparişler Bizim Tarafımızdan Ücretsiz Olarak Kapıya Teslim Edilir. Dilerseniz Kapıda Ödeme Yapabilirsiniz.
  • Gönderim ve Paketleme: Siperişleriniz Strafor Köpük ve Buz Aküsü İle Güvenli Bir Şekilde Gönderilir.

Renkli Naneli Akide Şekeri

Akide şekeri, kültürümüzde kökü çok eskileri dayanan bir lezzettir. Bayram sabahlarının vazgeçilmezi olan bu lezzet ilk defa Osmanlı Devleti döneminde yapılmıştır. Kelime anlamı akidenin bağlanma ya da bağlılık anlamına gelmektedir. Sert bir şeker olduğu düşünüldüğünde de her yönü ile adına uygundur. 

Akide şekerinin çeşitlerinden biri olan meyveli nane akide şekeridir. Şeker ile suyu kaynatarak elde edilen şerbetin içerisine eklenen nane aroması ile de fresh bir lezzete ulaşmaktadır. Karışıma kattığı hoş lezzeti ise eklenen meyve aromaları da tamamlamaktadır. Ağza alındığı zaman adeta bir lezzet patlaması yaşatmaktadır. Özleşen bütün malzemeler sonrasında bir çubuk haline getirilerek sonrasında da kesilmektedir. Yapılması meşakkatli bir şeker olsa da damakta bıraktığı tat ile de çok özel bir şekerdir. 

Renkli Naneli Akide Şekeri Saklama Koşulları Nelerdir?

Geleneksel yöntemler ile beş asır önce yapıldığı gibi hazırlanan akide şekerleri pek çok kişinin çocukluğundan hatırladığı anılarda yer almaktadır. Sadece bayramlarda değil düğünlerde, doğumlarda ve mevlitlerde de dağılmaktadır.  Ancak hava ile temas ettiği an çok hızlı bir şekilde bozulmaktadır. Bu yüzden cam kavanozlar içerisinde, hava ile temas etmeyecek şekilde ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Renkli Naneli Akide Şekeri İçin Doğru Tercih

Eski anılarını canlandırmak ve bu muhteşem lezzeti gelecek nesillere aktarmak için unutulmaması gereken lezzetlerin başında bu şekerlerde gelmektedir. Sitemizden akide şeker sipariş oluşturarak en uygun akide şeker fiyat ile özlediğiniz lezzeti bulabilirsiniz.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler