Lokum & Şekerleme


Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 56 (3 Sayfa)


Afyon Lokum Çeşitleri

Lokum, şeker, su, nişasta kullanılarak hazırlana;  Türkiye’ye özgü uluslararası düzeyde tanınmış önemli şekerli bir üründür. Türk tatlısı olarak anılan bu muhteşem lezzet sağlıklı ve doğal bir besin kaynağı niteliğindedir. Günümüzde bu lezzetli tatlının pek çok faydası da açığa çıkmıştır. Proteinli besinler alındıktan sonra vücutta yakılarak ürik asit ve kreatinin şeklindeki atık maddeler ortaya çıkmaktadır. Söz konusu maddelerin tamamı idrar yoluyla vücuttan atılamaz, vücuttan atılamadığı için de kanda yükseliş oluşur. Bu durumlar özellikle böbrek hastalarında gözlemlenmektedir. Vanilyalı yani sade lokumlar karbonhidrat kaynağı olduğu için muhakkak böbrek hastaları tarafından sürekli olarak tüketilmelidir. Ayrıca bunların yanı sıra halk çıban veya yaralar için de lokumun kusursuz bir karışım olduğunu öne sürmektedir.
Lokum Osmanlıca ‘’rahat ul-hulküm’’ olarak bilinmektedir. Açıklaması ise boğaz rahatlatandır. Yaklaşık olarak 15. yüzyıldan beri Anadolu’da bilinir. Osmanlı sınırlarında yaygınlaşma evresi ise yaklaşık olarak 17. yüzyıla denk gelmektedir. Bir İngiliz gezgin aracılığı ile de Avrupa’da tanınmıştır. Avrupa’da ‘’Turkish Delight’’ olarak 18. yüzyılda yaygın hale gelir. Eski tarihlerde lokum, pekmez ya da bal ve un birleşimi ile elde edilirdi. 17. yüzyılda kelle şeker olarak tanımlanan ve bilinen rafine şeker kullanımıyla yapılmıştır. Un yerine nişastanın bulunması ve kullanılması lezzetine lezzet katmıştır. Yüzyıllardan beri Türk topraklarında varlığını sürdüren bu muhteşem tatlı özel günlerde bile vazgeçilmezdir. Türklerin simgesi haline gelen tatlıyı yapmaya çalışan diğer ülkeler bambaşka ürünler ortaya çıkartmış fakat hiç birisi bu lezzeti yakalayamamıştır.
Firmamız uzun yıllardan beri afyon lokumu satışı ile hizmet sunuyor, Türkiye’nin tüm illerine ürün gönderiyor. Mesafeyi engel olarak görmüyoruz, lezzetli afyon lokumu çeşitlerini konumunuza ulaştırıyoruz.

Tüm Türkiye’ye Afyon Lokumu 

Firmamız tarafından büyük bir hassasiyetle satışı gerçekleştirilen lokumlar 1. kalite ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sipariş ile lokum temin etmek isteyen bütün kuruluşlara ya da kişilere hızlı hizmetler sunuyoruz. Çok uzun yıllardan beri sektörde yer alan firmamız hiçbir engele takılmıyor, kusursuzluğun adresi oluyor.
Siparişi firmamızın internet sitesinde verebileceğiniz gibi iletişim numaramızı kullanarak da işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sayısız tatlı arasından öne çıkan ve farkını lezzeti sayesinde kanıtlayan lokum, çok çeşitli olarak üretilmektedir. Kaymaklısından çikolatalısına;  fındıklısından cevizlisine;  fıstıklısından Türk kahvelisine çeşitlerimiz sınırsızlık kavramını ifade edecek kadar çoktur. Aklınıza gelen bütün lokum çeşitlerini tek bir adresten temin edebilirsiniz. 1. sınıf ürünler ile hazırlanan lokumlar kaliteyi yansıtmaktadır. Ürün tercihi firmamız için son derece mühimdir. Taze ve kaliteli ürün tercihi sayesinde daha başarılı ve lezzetli lokumların satışını yapıyoruz. Satışa sunulan lokumların lezzeti kadar kalitesinden de sorumluyuz, bu nedenle emin adımlarla ilerliyoruz. Adımlarımızı profesyonellik çerçevesinde atarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz.

Afyon Lokumunda Profesyonel Dokunuşlar

Yüzyıllardan beri kültürümüzün en önemli öğesi haline gelen afyon lokumu,  günümüzde de devamlılık göstermektedir. Firmamız devamlılığı yüksek kalite ve kusursuzluk ilkelerine dayanarak sürdürdüğü için yoğun ilgi ile karşı karşıyadır. Lokum çeşitlerimizin tamamı alanında uzman şefler tarafından yapılmaktadır. Lokum çeşitleri çok eski tarihlerden bu yana gelen klasik lezzetler ve günümüzde geliştirilen lezzetler olarak sınıflandırılmaktadır. Her iki türde de geniş ürün yelpazesi söz konusudur. Damak tadına uygun olan lokum çeşidini firmamızdan satın al. Memnuniyetinizi ve beğeninizi kazanacağımıza emin olarak satışa sunulan lokumlar uzun süre tüketilebilir şekildedir. Yani sipariş verdiğiniz lokumları dilediğiniz süre zarfınca muhafaza ederek tüketebilirsiniz. Uygun saklama koşullarını sağladığınız sürece hiçbir bozulma ile karşı karşıya kalmayacağınızın garantisini veriyoruz.
Lokumlarımızın lezzeti ve yüksek kalitesi kadar fiyatı da merak konusudur. Sektörün en uygun fiyat aralığını belirleyen firmamız büyük bir ilgi görmektedir. Her bütçeye hitap eden rakamlar sayesinde daha fazla ürün siparişi alıyoruz ve hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin her yerine lokum siparişleri verebilirisiniz. Kısa süre zarfında hazırlanan lokumlarınız sizlere ulaştırılacaktır. Bin bir derde şifa olan ve tatlıların vazgeçilmezi haline gelen lokumlarla sizler de hayatınıza tat katın. İnternet sitemiz üzerinden sipariş verebilir ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilirisiniz.Göster