Siyah Zeytin


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)


Siyah Zeytin Çeşitleri

Zeytin yeryüzündeki en özel bitkilerden birisidir. Sofraların vazgeçilmezi olmakla birlikte yağından çekirdeğine, yaprağından dalına kadar her kısmının insan sağlığı için büyük faydası vardır. Farklı formları farklı alanlarda kullanılmakla birlikte özellikle kahvaltılarda siyah ve yeşil olarak tüketilmekte, evde, lokantada, restoranda bütün kahvaltı masalarının baş tacı olmaktadır.
Sofralara gelen zeytinler siyah ve yeşil olarak iki başlık halinde olmakta, her birisi altında çok sayıda çeşit bulunmaktadır. Kimi zaman baharatlı, baharatsız kimi zaman boyutlarına göre kategorilere ayrılmaktadır.
Siyah zeytin için kaydedilen aşamalar oldukça farklı olup zeytinlerin toplanmasından itibaren süreç başlamaktadır. Siyah zeytin için kullanılacak zeytinler daha geç toplanmakta, dalında tam olgunlaşması, koyu renk alması ve yağlanması beklenmektedir.
Siyah zeytin siparişi vererek sahip olabileceğiniz ürünlerde zeytinler toplandıktan sonra iyice temizlenir. Sapları ve yaprakları ayıklanır. Yumuşak veya ezikleri varsa alınır. Kaplara konulan zeytinler herhangi bir işlem yapılmadan doldurulur. Dört kilo zeytin için ortalama beş litre bir kaba gereksinim olur.
Kaplara doldurulan zeytinlerin üzerlerine 1 çay bardağı sirke, 1 çay bardağı kaya tuzu ilave edilir. İstenirse 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve dilimlenmiş limonlar da eklenir. Ardından ağızları sıkıca kapatılır ve yan yatırılarak iyice sallanır. Olgunlaşana kadar günde birkaç kez sallama işleminin yapılması gerekir. Bütün bu işlemler uygulanan siyah zeytin 2 ayda olgunlaşır.  İki ayın sonunda artık zeytinler yenecek kıvama gelir. Dilerseniz sade tüketebilir, dilerseniz zeytinyağı, kırmızı biber, kekik, nar ekşisi, limon gibi farklı malzemelerle soslayarak tüketebilirsiniz.

Organik Siyah Zeytinin Faydaları

Zeytin, özel içeriği sayesinde düzenli tüketildiği taktirde insan sağlığına pek çok fayda sağlar. Bunun için dikkat edilmesi gereken en temel husus 1. kalite, doğal zeytin tüketmektir. Bunu sağladığınız taktirde sağlığınıza başlıca katkıları şunlar olacaktır:
·       Siyah zeytin içerdiği polifenoller sayesinde beyindeki oksidatif stres oranını azaltır. Sinir hücrelerini korur. Bu sayede günde sadece beş tane siyah zeytin yemeniz hafızanızın güçlenmesine yardımcı olur.
·       Siyah zeytin içeriğindeki yüksek demir oranı ile anemi hastalığına yakalanmayı önlemektedir. Kolesterolü azaltır. Damar tıkanıklığını ve kalp hastalıklarını önler.
·       Yemeklerden sonra ortaya çıkan şişlik ve gazın azaltılmasında siyah zeytinin büyük etkisi vardır.
·       Bağışıklık sistemindeki sağlıklı hücrelerin sayısını arttıran siyah zeytin, vücudun kanserli hücrelere karşı direncini arttırmaktadır.
·       Siyah zeytin besinlerden dolayı azalan trombosit hücrelerin oranlarını dengelemekte ve bu sayede kanın pıhtılaşmasında yardımcı olmaktadır.
·       Siyah zeytin antioksidan bakımından zengindir. Bu sayede karaciğerde oluşan yağ bezlerinin oluşmasını önler. Yine E vitamini yönünden de zengindir. Bu da cildin daha parlak, daha canlı, ışıl ışıl görünmesini sağlar. Sadece ciltte değil saçlarda da siyah zeytin gözle görülür etki yapar. Zaten uzun yıllardır zeytinyağı saç bakımında, cilt bakımında kullanılan bir içeriktir. Zeytin tükettiğinizde ise vücudunuza içten dışa bir bakım yapmış, beslenmesine katkıda bulunmuş olursunuz. Özellikle kepeklenme ve matlaşma gibi durumların azaltılmasında etkili olmaktadır.
·       1. sınıf ürünler arasında yer alan siyah zeytin sadece kahvaltılarda değil, yemeklerden önce de tüketilebilir. Yemekten hemen önce beş tane siyah zeytin yerseniz iştahınızı azaltabilirsiniz. Zeytindeki doymamış yağlar beyne doyma hissi gönderir. Bu sayede vücut daha az besin tüketir ve da zayıflamak isteyenler için etkili bir çözüm olmuş olur.
·       Kolay sipariş vererek sahip olacağınız siyah zeytin, basur tedavisinde de etkili olur. Basur memelerinin yumuşamasını ve ağrıya, kanamaya neden olmasını engeller. İyi bir ağrı kesici olduğundan dolayı zamanla kemik ve eklem ağrılarının yaşanma riskini azaltır.
Siyah zeytinin etli kısmının olduğu gibi çekirdeğinin de insan sağlığı için faydaları vardır. Bu yüzden yutabilirseniz çekirdeğini de yutmayı deneyebilirsiniz. En azından günde bir tane. Yemek sonrası yaşanan mide yanmaları ve ülser gibi rahatsızlıklara iyi gelen zeytin çekirdeği, içerdiği omega 3 yağ asitleri ve çözücü asitler sayesinde midenin temizlenmesine yardımcı olur.
Kabızlık sorunu için siyah zeytin çekirdeği birebirdir. Özellikle de toz haline getirilip tüketildiği takdirde etkisini daha hızlı göstermektedir. Sindirim sisteminin hızlandırılmasında da zeytin çekirdeğinin faydası vardır. Özellikle boğaz, ağız, yemek borusu, mide ve bağırsakların daha sağlıklı olmalarını ve daha sağlıklı çalışmalarını desteklemektedir.
Zeytinin içeriğindeki anti bakteriyel etki, zeytin çekirdeğinde iki kat daha fazladır. Özellikle tümörden kaynaklı virüslerin etkisinin zeytin çekirdeği sayesinde azaltıldığını uzmanlar belirtmektedirler.
Bütün bu avantajlar ve faydalar için doğal siyah zeytin tüketmeniz daha sağlıklı sonuçlar vermektedir. Bunun için bizler her zaman kolay satın al avantajları ile hizmetinizdeyiz.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Siyah Zeytin Çeşitleri

Firma olarak uzun yıllardan beri Türkiye’nin ve dünyanın sayılı gastronomi kentlerinden birisi olan Afyonkarahisar’da faaliyet gösteriyoruz. Afyonkarahisar’da ortaya çıkardığımız lezzetleri siz değerli müşterilerimizin tercihine sunuyoruz. Daima geniş bir ürün yelpazesi ve kaliteden ödün vermeyerek her damak zevkine uygun alternatifler sunuyoruz.
Sele siyah zeytin, yağlı salamura siyah zeytin gibi farklı zeytin çeşitlerine sahip markalı ürünlerimizin her birisi organik belgesine sahip olup farklı gramajlarda ürünlerimizi sofralarınızla buluşturuyoruz. Belli bir tutarın üzerindeki alışverişlerinizde ücretsiz kargo avantajı sağlıyor, hızlı ve güvenli ödeme seçenekleriyle bütün banka ve kredi kartlarıyla ödemelerinizi yapabilmenize imkân veriyoruz. Özel ambalajlar kullanarak ürünlerimizin tarafınıza ulaşıncaya kadar herhangi bir zarar görmemesi ve lezzetlerinde en ufak bir kayıp yaşanmaması için çözümler geliştiriyoruz.
Önceliğimiz daima müşteri memnuniyeti, müşteri sadakatidir. Bunun için kalite standartlarımızdan kesinlikle taviz vermiyoruz. Doğal ortamlarda, doğal koşullarda yetiştirilen zeytinlerden, herhangi bir katkı maddesi bulunmadan kurulmuş, olgunlaştırılmış siyah zeytin çeşitlerini sizlerle buluşturuyor, bütün bu ayrıcalıkla hizmetlere en uygun siyah zeytin fiyatı ile sahip olmanızı sağlıyoruz.Göster