Zeytinyağı


Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)


Zeytinyağı Çeşitleri ve Fiyatları

Zeytin, Akdeniz iklimine özgü, dört mevsim yeşil kalmayı başaran çok özel bir bitkidir. Boyu 10 metreye kadar çıkabilen zeytin ağaçları 2000 yaşına kadar ulaşabilir. Yaprağından yağına, meyvesinden kütüğüne kadar her yeri kullanılabilen zeytin ağacının meyveleri sofralık olarak kullanılabileceği gibi zeytinyağı yapılarak da kullanılabilir.
Zeytinyağı doğada yer alan özel tatlardan birisidir. Çok yönlü bir kullanıma sahiptir ve özellikle yemeklerde vazgeçilmez bir üründür. Hatta bölge kültüründe “Akdeniz mutfağı” olarak bir kategori oluşmuş, gastronomi dünyasının en özel ürünlerini barındırarak damaklara hitap etmektedir.
Yemeklerde zeytinyağı kullanmak hemen herkesin tercihidir. Özellikle kendi zeytinyağını kendisi elde eden kişilerin büyük çoğunluğunun mutfağına diğer yağlar hiç girmez bile. Doğru zeytin yağını kullandığınız taktirde bütün yemeklerde zeytinyağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada en önemli detay, zeytinyağını doğru zamanda eklemenizdir. Pişirirken mi, pişirdikten sonra mı, önce mi?
Zeytinyağı olabildiğince oda sıcaklığında muhafaza edilip tüketilmelidir. Eğer soğuk ortamda muhafaza ederseniz zeytinyağı donar. Sahip olduğunuz zeytinyağının donması aslında onun orijinalliğinin de bir göstergesidir. Oda sıcaklığında muhafaza ettiğiniz zeytinyağını yıllarca saklayabilirsiniz. Lezzetinden ve aromasından herhangi bir kayıp olmayacaktır.
1. kalite bir zeytinyağı başta çorbalar olmak üzere taze pişirilmiş sebze yemeklerinde, balıklarda, pizza hamurunda, ekmek üzeri lezzetlerde, unlu mamullerde, salatalarda çok rahat kullanabilirsiniz. Özellikle kış sebzeleri ile hazırlayacağınız salatalarda zeytinyağı bambaşka bir lezzet elde etmenize yardımcı olacaktır.
Taze otlarla, sebzelerle hazırladığınız salataya bütün malzemeleri ekledikten sonra zeytinyağı ilave ederseniz aromasını çok daha iyi alabilirsiniz. Dilerseniz zeytinyağından sonra limon ve tuzu ilave etmeyi tercih edebilir, sebzelerinizin ve otlarınızın zeytinyağı sayesinde daha canlı, daha parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.
Zeytinyağı soslar için eşsiz bir üründür. Zeytinyağı ile hazırlayacağınız soslar hem mutfağınıza keyif katacak hem de yemeklerinizin lezzetini arttıracaktır. Pizza, makarna, balık, mantı, et ya da sebze yemeklerinizde kullanacağınız bütün soslarda zeytinyağı tercih edebilirsiniz.
Kurabiye ve kek tarifleri hazırlarken işinize en yarayacak 1. sınıf ürünler zeytinyağlarıdır. Zeytinyağı bu tariflere ayrı bir doku verecektir. Doğru ölçülerle kullanıldığı taktirde diğer aromalara baskın gelmeden lezzet ve kıvam katacaktır.
Zeytinyağını besinleri muhafaza etmek için de kullanabilirsiniz. Eğer bir besini birkaç gün pişirmeyecekseniz zeytinyağı onun taze kalmasını sağlar. Mesela balığı temizleyip zeytinyağı, tuz, karabiber ile iyice karıştırıp bir kaba alın. Üzerini streçle sarın ve buzdolabına kaldırın. Zeytinyağı birkaç gün hem balığı muhafaza edecek hem de lezzetinin artmasını sağlayacaktır. Aynı yöntemi yapraklar dışındaki sebzelerde de kullanabilirsiniz.

Zeytinyağının Kullanım Alanları ve Faydaları

Kaliteli ve güvenilir şekilde sipariş vereceğiniz zeytinyağını sadece besinlerde, yemeklerde kullanmak zorunda değilsiniz. Düzenli olarak sade şekilde içebilirsiniz. Çok fazla ve çok uzun süre zeytinyağı içmek zarar verebilir. Fakat zaman zaman içebilirsiniz. Özellikle boğazınız ağrıdığında, ses tellerinizde kısılma olduğunda düzenli olarak zeytinyağı tüketebilirsiniz.
Zeytinyağı cilt sağlığı için de çok kullanılır. Mesela masaj kremi olarak, kas gevşetici olarak tercih edilir. Asırlardır insanlar ağrıyan, sızlayan yerlerini zeytinyağı ile ovarak tedavi etmektedirler. Soğuk algınlığı, nezle, grip gibi durumlarda kas ve eklem ağrıları için özellikle sırt bölgesinin yağlanması asırlardır uygulanan bir tedavi şeklidir.
Zeytinyağı siparişi ile sahip olacağınız yağı cilt bakımında da kullanabilirsiniz. Özellikle saç bakım için en ideal bakım ürünlerinden birisidir. Şampuanlarınıza veya banyo sularınıza karıştırabilirsiniz. Bazı doğal krem tariflerinde kullanabilir, örneğin aloe vera yaprağını bir miktar zeytinyağın içinde blenderden geçirip on gün beklettikten sonra eşsiz bir nemlendirici elde edebilirsiniz.
Zeytinyağının kullanım alanları çok daha fazlalaştırılabilir. Satın al tercihinizi doğal, organik zeytinyağından yana kullanırsanız pek çok faydasını görebilirsiniz. Zeytinyağının faydaları arasında ise başlıca şunları söyleyebiliriz:
·       Zeytinyağının cilde, saça ve sindirim sistemine ayrı ayrı faydaları bulunmaktadır. Cildin yapısı ve pH değeri ile uyumlu olmasından dolayı herhangi bir tahrişe neden olmaz. Cildi besler ve doğal olarak nemlendirir. Yaşlanma etkilerini azaltır. Etkili nemlendirici kremlerin elde edilmesini sağladığı gibi egzama tedavilerinde kullanılabilir.
·       Zeytinyağı, kuru saçların yumuşamasına ve düzleşmesine yardımcı olur. Bal ile birlikte doğal bir saç maskesi haline getirilebilir. Saç kökleri güçlendirilir.
·       Zeytinyağı sindirim sistemine son derece faydalı olup basur, kabızlık tedavilerinde tercih edilir. Antioksidan özelliği sayesinde bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur. Bu konuda en etkili antioksidanlardan birisidir.
·       Zeytinyağı kan şekeri seviyesini azaltır. Diyabete iyi gelir. Prostat ve meme kanseri riskini azalttığı bilimsel çalışmalarla da ispatlanmıştır. Kolesterol seviyesini de başarıyla düşürmektedir.
·       Düzenli olarak zeytinyağı tüketen kişilerde felç riski çok daha düşük olmaktadır.
·       Doymuş yağ oranı oldukça düşüktür ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olmaktadır.
·       Sabahları aç karnına bir yemek kaşığı zeytinyağı içmek kalp ve karaciğer rahatsızlıklarının önlenmesini sağlar.
·       İçeriğindeki zengin A ve E vitaminleri sayesinde safra söktürücü etkisi vardır.

Zeytinyağı Fiyatları

Eğer zeytinyağı doğal olursa ve iyi muhafaza edilirse her evin kurtarıcısı olabilir. Firmamız Türkiye’nin ve dünyanın tescilli gastronomi şehirlerinden birisi olan Afyonkarahisar’dan Türkiye’nin her yerine sağlıklı, kaliteli ve güvenli lezzetler ulaştırmaktadır. Zeytinyağı çeşitlerimiz de en doğal şartlarda yetiştirilmiş zeytinlerden, en doğal yöntemlerle elde edilmiştir. Sızma, soğuk sıkım gibi farklı yöntemlerle elde edilmişler, hiç birisinde en ufak bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Farklı litrelerde, özel ambalajlarında tercihinize sunduğumuz zeytinyağı çeşitlerimiz uygun fiyat avantajına sahiptir. Kaliteden taviz vermediğimiz ürünlerimiz her zaman piyasa koşullarında en avantajlı zeytinyağı fiyatı ile karşınıza çıkmaktadır. Siparişleriniz en hızlı biçimde işleme alınmakta, herhangi bir zarar görmemesi ve lezzetinde kayıp olmaması adına özel ambalajlarla paketlenmekte, güvenli biçimde tarafınıza ulaştırılmaktadır.Göster